Ev hanımlarına kredi veren bankalar

KrediKazan'dan Bilgi / 12.7.2012 KrediKazan-Facebook KrediKazan-Twitter KrediKazan-FriendFeed KrediKazan-Google KrediKazan-Google Buzz
Ev hanımlarına kredi veren bankalar

Ev hanımlarına kredi veren bankalar ne yazık ki ülkemizde yok denilecek kadar azdır. Ev hanımlarına kredi vermek bankalar tarafından çok yüksek riskli bulunmakta ve sabit geliri bulunmayan ev hanımlarına kredi geri dönüşünde sorun yaşamak istemeyen bankalar kredi vermek istememektedir.

Oysa makro kredi geri ödemeleri ev hanımlarının çekmiş oldukları tüm kredileri zamanında ve eksiksiz olarak ödediklerini göstermektedir. Ev hanımlarına kefilsiz kredi veren bankalar ise ya banka da yüksek miktarda para olmasını ya da kredi karşılığında ipotek için teminat gösterilmesini talep ederler. Eğer ev hanımıysanız ve kendi paranızı kazanmak için bir iş yapmakta kullanacağınız sermaye için kredi talebinde bulunuyorsanız bankalardan kredi talebinde bulunmak yerine hibe kredi projelerini takip etmeniz daha faydalı olacaktır.

Ev hanımlarına kredi desteği sağlamak amacı ile her Avrupa Birliği destekli krediler ve hibe kredi kampanyaları düzenlenmektedir. Ancak bu kredi paketlerinde sağlam bir proje gösteremezseniz kredi kazanma şansınız oldukça zayıflamaktadır. Bu nedenle ev hanımıysanız ve kredi kullanmak istiyorsanız mutlaka sağlam bir iş projesi ile yola çıkmanız gerekir.

Bütçenizi planlayıp, gelir ve giderlerinizi kontrol altında tutabileceğiniz online kişisel muhasebe programı ParaBilir'e yıllık üyelik ücreti sadece 9,90 TL. Ayda 1 TL'den, günde 3 kuruştan daha az. Üye olmak için tıklayın.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer yazılar

Kredi/kredi kartı için Merkez Bankasının yakasını bırakalım.

Merkez Bankası, kredi talebi bankalarca kabul görmeyen, bankalarla ilişkisinde (kimin haklı kimin haksız olduğundan elbette ki bağımsız) üzülen bireylerin hem kapısını çalamadığı, hem medet umdukları devasa bir kurum.

Bankacılık Tarihi

1845 yılında İstanbul'da kurulan İstanbul Bankası'na kadar bankacılık tarihine bir bakış...

Kara Liste nedir ?

Hep merak ederiz nedir bu "Kara Liste" diye...

Sıkça Sorulan Sorular

KrediKazan nedir ?
KrediKazan'la "zamandan" nasıl kazanırım ?
KrediKazan'la "paradan" nasıl kazanırım ?
KrediKazan’a özel faiz oranı ne demek ?
KrediKazan güvenli midir ?
KrediKazan neden avantajlı
KrediKazan'a ücret ödemem gerekiyor mu ?
Birden fazla başvuru yapabilir miyim ?
KrediKazan kredi veriyor mu ?
Başvuru sonucumu nasıl öğrenebilirim ?
İhtiyaç kredisi nedir ?
Konut kredisi nedir ?
Değişken faizli kredinin özellikleri nelerdir?
Mortgage nedir ?
Mortgage nasıl telaffuz edilir?
Konutun en fazla ne kadarı için kredi kullanabilirim?
Erken Ödeme Cezası (Ücreti) nedir?
Refinansman nedir?