Konut kredisi dosya masrafı

KrediKazan'dan Bilgi / 22.7.2012 KrediKazan-Facebook KrediKazan-Twitter KrediKazan-FriendFeed KrediKazan-Google KrediKazan-Google Buzz
Konut kredisi dosya masrafı

Konut kredisi dosya masrafı tüm bankalar tarafından tahsil edilmektedir. Konut kredisi dosya masrafı içerisinde konut kredisi ekspertiz ücreti, konut kredisi hayat sigortası ve bankanın size sunmuş olduğu diğer hizmetlerin ücretleri yer almaktadır.

Son dönemde tüketici mahkemelerine açılan konut kredisi dosya masrafı iadesi davaları genelde bankaların lehine sonuçlanmakla beraber ekspertiz ücreti iade işlemi için bankanın sizden çok yüksek bir miktar tahsil etmesi ya da bankanın bu hizmet için başka bir kurumdan yararlanmadan direkt olarak kendi çalışanlarına bu hizmeti yaptırması gibi şartların bulunması gerekmektedir. Aksi halde mahkemeler banka ekspertiz ücretinin geri ödenmesine gerek bulmamaktadır. Ancak ekspertiz ücreti ve hayat sigortası dışında bankaların talep ettikleri konut kredisi dosya masrafı için dava açabilir ve ödediğiniz tutarı bankadan geri tahsil edebilirsiniz. Bunun için konut kredisi dosya masrafları iade dilekçesi yazmanız ve bunu öncelikli olarak kredi çektiğiniz banka şubesine teslim etmeniz gerekir. Bankanın size vereceği yazı ile beraber bağlı bulunduğunuz kaymakamlık binasında bulunan tüketici mahkemesi hakem heyetine başvuruda bulunarak konut kredisi dosya masrafı için iade talebinde bulunabilirsiniz.

Bütçenizi planlayıp, gelir ve giderlerinizi kontrol altında tutabileceğiniz online kişisel muhasebe programı ParaBilir'e yıllık üyelik ücreti sadece 9,90 TL. Ayda 1 TL'den, günde 3 kuruştan daha az. Üye olmak için tıklayın.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer yazılar

Garanti Bankası kredi hesaplama

Garanti Bankası müşterilerine sunmuş olduğu cazip faiz oranları, esnek vadeleri ve düşük kredi masrafları ile kredi ürünleri en çok tercih edilen özel bankalar arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

30 yıl vadeli konut kredisi

Şekerbank'dan ev arayanlara 30 yıl vadeyle ev kredisi imkanı

Kredi alırken dikkat etmemiz gerekenler

Hayaller genelde insanın başını döndürse de ayaklarımızın yere basması son derece önemli. Sizin için kredi başvurusu yaparken dikkat etmemiz gereken altın kuralları sıraladık.

Haziran 2011 TBB Raporu

Rapora göre tüketici ve konut kredileri artmaya devam ediyor.

Sıkça Sorulan Sorular

KrediKazan nedir ?
KrediKazan'la "zamandan" nasıl kazanırım ?
KrediKazan'la "paradan" nasıl kazanırım ?
KrediKazan’a özel faiz oranı ne demek ?
KrediKazan güvenli midir ?
KrediKazan neden avantajlı
KrediKazan'a ücret ödemem gerekiyor mu ?
Birden fazla başvuru yapabilir miyim ?
KrediKazan kredi veriyor mu ?
Başvuru sonucumu nasıl öğrenebilirim ?
İhtiyaç kredisi nedir ?
Konut kredisi nedir ?
Değişken faizli kredinin özellikleri nelerdir?
Mortgage nedir ?
Mortgage nasıl telaffuz edilir?
Konutun en fazla ne kadarı için kredi kullanabilirim?
Erken Ödeme Cezası (Ücreti) nedir?
Refinansman nedir?