Hesaptan hesaba para aktarma

KrediKazan'dan Bilgi / 25.7.2012 KrediKazan-Facebook KrediKazan-Twitter KrediKazan-FriendFeed KrediKazan-Google KrediKazan-Google Buzz
Hesaptan hesaba para aktarma

Hesaptan hesaba para aktarma aynı banka içerisinde farklı hesapları bulunan müşterilerin gerçekleştirebildikleri bir işlemdir. Bu işlem ile hesaplarınız arasında bulunan paralar için transfer yapma imkanınız bulunur. Hesaptan hesaba para aktarma ücreti para aktarılan hesabın aynı şahsa ait olması halinde alınmamaktadır.

Burada önemli olan konu hesaptan hesaba para aktarma işleminin aynı bankanın hesapları arasında gerçekleşmesi ve hesapların aynı kişiye ait olmasıdır. Bu kurallara uyan tüm hesaptan hesaba havale işlemleri ücretsiz olarak gerçekleşmektedir. Bankaların internet şubelerini kullanan kişiler hesaptan hesaba para aktarma işlemlerini kendileri gerçekleştirebilirler. Hesaptan hesaba para aktarma işlemi en çok yatırım hesabı bulunan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Örnek vermek gerekirse yatırım hesabından fon bozan bir kişi bu tutarı bankadan çekebilmek için mutlaka vadesiz hesabına aktarmak zorundadır. Ya da fon hesabından fon almak isteyen bir kişi önce parayı vadesiz hesabına yatırmak ve daha sonra bunu yatırım hesabına aktararak fon alabilmektedir. Hesaptan hesaba para aktarma işlemi ile ilgili olarak her soruyu www.kredikazan.com sitemizden bizlere iletebilirsiniz….

Bütçenizi planlayıp, gelir ve giderlerinizi kontrol altında tutabileceğiniz online kişisel muhasebe programı ParaBilir'e yıllık üyelik ücreti sadece 9,90 TL. Ayda 1 TL'den, günde 3 kuruştan daha az. Üye olmak için tıklayın.
Etiketler
Havale, Para Transferi, EFT

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer yazılar

EFT saatleri

Bankalar arası yapılan nakit para transferine EFT denilmektedir. Havale aynı bankanın farklı şubeleri arasında gerçekleştirilen EFT ise farklı bankalar arasında gerçekleştirilen para transferlerini kapsamaktadır.

Akbank ATM para gönderme

Akbank ATM para gönderme işlemi için iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve en çok tercih edileni bankamatik kartı ile para gönderme işlemidir.

EFT Nedir?

Bankalar ile haşır neşir olanların pek çok kez duyduğu EFT nedir? EFT pek çoğumuzun aşina olduğu bir bankacılık terimidir. Kelime açılımı olan Elektronik Fon Transferi isminin baş harflerinden oluşmuştur. Peki EFT nasıl yapılır.

Moneygram para gönderme

Moneygram yurtdışında anlaşmalı noktalara çok daha düşük ücretler ödeyerek para göndermenizi sağlayan özel bir sistemdir.

Sıkça Sorulan Sorular

KrediKazan nedir ?
KrediKazan'la "zamandan" nasıl kazanırım ?
KrediKazan'la "paradan" nasıl kazanırım ?
KrediKazan’a özel faiz oranı ne demek ?
KrediKazan güvenli midir ?
KrediKazan neden avantajlı
KrediKazan'a ücret ödemem gerekiyor mu ?
Birden fazla başvuru yapabilir miyim ?
KrediKazan kredi veriyor mu ?
Başvuru sonucumu nasıl öğrenebilirim ?
İhtiyaç kredisi nedir ?
Konut kredisi nedir ?
Değişken faizli kredinin özellikleri nelerdir?
Mortgage nedir ?
Mortgage nasıl telaffuz edilir?
Konutun en fazla ne kadarı için kredi kullanabilirim?
Erken Ödeme Cezası (Ücreti) nedir?
Refinansman nedir?