Kredi puanı yükseltme

KrediKazan'dan Bilgi / 4.8.2012 KrediKazan-Facebook KrediKazan-Twitter KrediKazan-FriendFeed KrediKazan-Google KrediKazan-Google Buzz
Kredi puanı yükseltme

Kredi puanı yükseltme işlemi kredi başvurularınızın çok daha kısa sürede çıkmasını sağlaması açısından son derece önemlidir. Peki kredi puanı nedir ve kredi puanı nasıl yükseltilir?

Kredi puanı bankaların müşterilerini ölçmek için kullandıkları bir hesaplama algoritmasıdır. Bu hesaplamada kredi puanı verilen kişinin eğitim durumu, yaşı, aylık gelir durumu, çalıştığı işi ya da mesleği, bankalara yapmış olduğu ödemelerin düzeni, faturalarını yatırma düzeni gibi bir çok farklı veri dikkate alınır. Bankalar kurdukları ortak sistem sayesinde artık tüm kredi çeken, kredi kartı kullanan, banka üzerinden ödeme ve tahsilat yapan kişilerin ödeme bilgilerine ortak ekran sayesinde T.C. kimlik numaraları ile ulaşabilmektedirler. Kredi puanı yükseltme işlemini gerçekleştirmek için uygulayabileceğiniz en önemli kriter ödemelerinizi hiç aksatmadan gerçekleştirmektir. Unutkanlığınızdan kaynaklanan tek bir kredi kartı son ödeme tarihi geçen ekstrenizin bulunması bile kredi puanınızı olumsuz etkiler. Yabancı ülkelerde kredi puanı son derece önemli bir veri iken ülkemizde sadece kredi başvurularını ölçme ve değerlendirme aşamasında kullanılmaktadır. Oysa ki yabancı ülkelerde kredi puanı yüksek olan kişilere düşük faiz oranları ile kredi kullanma imkanı tanınmaktadır.

Bütçenizi planlayıp, gelir ve giderlerinizi kontrol altında tutabileceğiniz online kişisel muhasebe programı ParaBilir'e yıllık üyelik ücreti sadece 9,90 TL. Ayda 1 TL'den, günde 3 kuruştan daha az. Üye olmak için tıklayın.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer yazılar

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi dosya masrafı iade

Konut kredisi dosya masrafı iade işlemlerinin başlaması ile beraber ihtiyaç kredisi kullanan kişiler içinde umut ışığı doğmuştur. Pek çok kişi ne yazık ki dosya masrafı iadesi için sadece konut kredisi kullanan kişilerin talepte bulunabileceklerini düşünmektedir. Oysaki bankadan kredi kullanırken dosya masrafı ödeyen herkes bu haktan yararlanabilmekte ve dosya masrafı iadesi için bankalara dava açabilmektedir.

Taşıt kredisini kimler alabilir?

Taşıt kredisi kullanmak isteyen kişiler taşıt kredisini kimler alabilir diye merak etmektedir. Taşıt kredisi başvurusu için aranılan şartlara sahip olan herkes araç kredisi başvurusu işleminde bulunma hakkına sahiptir. 

Taşıt kredisi başvuru şartları

Günümüzde bankaların birbirleri ile olan yüksek rekabetleri kredi kullanmak isteyen kişilere her türlü kolaylığın sunulmasını sağlamaktadır. Eskiden bankalar memur kefili olmayan kişilere kesinlikle kredi kullandırmazken günümüzde ise sadece cep telefonundan kısa mesaj yollayarak kredi başvurusunda bulunulabilmektedir. 

Sıkça Sorulan Sorular

KrediKazan nedir ?
KrediKazan'la "zamandan" nasıl kazanırım ?
KrediKazan'la "paradan" nasıl kazanırım ?
KrediKazan’a özel faiz oranı ne demek ?
KrediKazan güvenli midir ?
KrediKazan neden avantajlı
KrediKazan'a ücret ödemem gerekiyor mu ?
Birden fazla başvuru yapabilir miyim ?
KrediKazan kredi veriyor mu ?
Başvuru sonucumu nasıl öğrenebilirim ?
İhtiyaç kredisi nedir ?
Konut kredisi nedir ?
Değişken faizli kredinin özellikleri nelerdir?
Mortgage nedir ?
Mortgage nasıl telaffuz edilir?
Konutun en fazla ne kadarı için kredi kullanabilirim?
Erken Ödeme Cezası (Ücreti) nedir?
Refinansman nedir?