Bankadan teminat mektubu nasıl alınır?

KrediKazan'dan Bilgi / 26.9.2012 KrediKazan-Facebook KrediKazan-Twitter KrediKazan-FriendFeed KrediKazan-Google KrediKazan-Google Buzz
Bankadan teminat mektubu nasıl alınır?

Bankadan teminat mektubu almak özellikle de ihalelere girmek isteyen kişilerin talep ettiği bir işlemdir. Peki bankadan teminat mektubu nasıl alınır?

Bankadan teminat mektubu almak için yapmanız gereken ilk şey bankanın sizden talep ettiği ücreti yatırmaktır. Banka teminat mektubu vermek için sizden belirli bir ücret talep etmenin yanı sıra ayrıca sizin vereceği teminatı kredi puanınız ile karşılamanızı talep edebilir. Yani herhangi bir bankadan teminat mektubu almak için için o bankanın tanıdığı yani sürekli olarak çalıştığı bir müşterisi olmanız istediğiniz tutardaki teminat mektubu almanızı kolaylaştıracaktır. Banka teminat mektubu masrafları bankalar arasında değişiklik göstermekle beraber banka teminat mektubu iadesi sonucu tahsil edilen masrafı geri ödemesi söz konusu olmamaktadır. Bankadan teminat mektubu almak için yapmış olduğunuz başvurunuz da aynı banka kredileri gibi reddedilme riski taşımaktadır. Bankadan teminat mektubu alma şartları kimi bankalarda daha hafif olduğu için çok yüksek limitli ve uzun ömürlü banka hesaplarına sahip değilseniz bu tip bankaları tercih etmenizde fayda bulunmaktadır.

Bütçenizi planlayıp, gelir ve giderlerinizi kontrol altında tutabileceğiniz online kişisel muhasebe programı ParaBilir'e yıllık üyelik ücreti sadece 9,90 TL. Ayda 1 TL'den, günde 3 kuruştan daha az. Üye olmak için tıklayın.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer yazılar

Sıkça Sorulan Sorular

KrediKazan nedir ?
KrediKazan'la "zamandan" nasıl kazanırım ?
KrediKazan'la "paradan" nasıl kazanırım ?
KrediKazan’a özel faiz oranı ne demek ?
KrediKazan güvenli midir ?
KrediKazan neden avantajlı
KrediKazan'a ücret ödemem gerekiyor mu ?
Birden fazla başvuru yapabilir miyim ?
KrediKazan kredi veriyor mu ?
Başvuru sonucumu nasıl öğrenebilirim ?
İhtiyaç kredisi nedir ?
Konut kredisi nedir ?
Değişken faizli kredinin özellikleri nelerdir?
Mortgage nedir ?
Mortgage nasıl telaffuz edilir?
Konutun en fazla ne kadarı için kredi kullanabilirim?
Erken Ödeme Cezası (Ücreti) nedir?
Refinansman nedir?