Kredi kartımı ödemezsem ne olur?

KrediKazan'dan Bilgi / 27.9.2012 KrediKazan-Facebook KrediKazan-Twitter KrediKazan-FriendFeed KrediKazan-Google KrediKazan-Google Buzz
Kredi kartımı ödemezsem ne olur?

Kredi kartı borcu ödemelerine karşı bankalar son derece agresif bir tutum izlemektedir. Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyen binlerce kişi “kredi kartımı ödemezsem ne olur?” şeklinde sorular sormaktadır.

Kredi kartı borcunu ödemeyen kişiler için bankalar ilk etapta borcun tahsili için uzlaşma yolunu tercih etmektedir. Bu bağlamda kredi kartı borcu olan kişilere belirli faizler karşılığında kredi kartı borcunu taksitlendirme imkanı tanınmaktadır. Kredi kartı borcunuzu taksitlendirerek daha kolay ödeme imkanı sunulurken bankada belirli bir faiz karşılığında borcun uzun vadelere yayılarak tahsilini kabul etmektedir. Ancak kredi kartı borcunu taksitlendirmek istemeyen ya da taksitlendirme işlemine rağmen borcunu ödeyemeyen kişilerin dosyaları alacak takibi için banka avukatına devredilmektedir. Avukat masrafını da dahil ettikten sonra kredi kartı borcu olan kişi ile iletişime geçmekte ve borcun tahsili için gerekli işlemleri başlatmaktadır. Kredi kartı borcu olan kişi yine borcunu ödeyemeyeceğini beyan ederse bu durumda yasal işlemlerin başlatılması için alacak davası açılmaktadır. Açılan dava sonucu hapis cezasına varan yaptırımlar uygulanabilmektedir.

Bütçenizi planlayıp, gelir ve giderlerinizi kontrol altında tutabileceğiniz online kişisel muhasebe programı ParaBilir'e yıllık üyelik ücreti sadece 9,90 TL. Ayda 1 TL'den, günde 3 kuruştan daha az. Üye olmak için tıklayın.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer yazılar

Kredi/kredi kartı için Merkez Bankasının yakasını bırakalım.

Merkez Bankası, kredi talebi bankalarca kabul görmeyen, bankalarla ilişkisinde (kimin haklı kimin haksız olduğundan elbette ki bağımsız) üzülen bireylerin hem kapısını çalamadığı, hem medet umdukları devasa bir kurum.

Kredi kartı talebim olmadan banka kredi kartı gönderdi ne yapmalıyım ?

Bankalar sizin talebiniz olmadan size kredi kartı gönderemezler. Bu konuda kanun çok açık.

Kredi alırken dikkat etmemiz gerekenler

Hayaller genelde insanın başını döndürse de ayaklarımızın yere basması son derece önemli. Sizin için kredi başvurusu yaparken dikkat etmemiz gereken altın kuralları sıraladık.

Kredi Kartı

Kartlı ödeme fikri ilk kez 1887 yılında Edward Bellamy’ın “Looking Backward Or Life In The Year 2000” isimli bilim kurgu romanında ortaya atılmıştır.

Sıkça Sorulan Sorular

KrediKazan nedir ?
KrediKazan'la "zamandan" nasıl kazanırım ?
KrediKazan'la "paradan" nasıl kazanırım ?
KrediKazan’a özel faiz oranı ne demek ?
KrediKazan güvenli midir ?
KrediKazan neden avantajlı
KrediKazan'a ücret ödemem gerekiyor mu ?
Birden fazla başvuru yapabilir miyim ?
KrediKazan kredi veriyor mu ?
Başvuru sonucumu nasıl öğrenebilirim ?
İhtiyaç kredisi nedir ?
Konut kredisi nedir ?
Değişken faizli kredinin özellikleri nelerdir?
Mortgage nedir ?
Mortgage nasıl telaffuz edilir?
Konutun en fazla ne kadarı için kredi kullanabilirim?
Erken Ödeme Cezası (Ücreti) nedir?
Refinansman nedir?