Kredili mevduat hesabı

KrediKazan'dan Bilgi / 2.10.2012 KrediKazan-Facebook KrediKazan-Twitter KrediKazan-FriendFeed KrediKazan-Google KrediKazan-Google Buzz
Kredili mevduat hesabı

Kredili mevduat hesabı özellikle de hesabından düzenli olarak ödeme yapan kişilerin sıklıkla kullandığı bir hesap türüdür. Mevduat hesabına tanımlanan kredi limitinin ardından hesabınızda para olmasa dahi işlem yapmanıza olanak sağlanır.

Kredili mevduat hesabı ile dilerseniz ödemelerinizi gerçekleştirebilir dilerseniz ise ani nakit ihtiyaçlarınızın oluşması halinde hesabınızda para olmasa dahi para çekebilirsiniz. Kredili mevduat limiti bankanın kendisi tarafından belirlenirken bu limitin belirlenmesinde hesabın aktifliği ve hesap sahibinin kredi puanı çok önemli bir rol üstlenmektedir.

Mevduat hesabı olan herkes kredili mevdut hesabı için başvuru hakkına sahiptir. Ancak kredili mevduat hesabı faiz oranı günlük olarak işletildiği ve yüksek masraflar tahsil edildiği için kullanırken mutlaka dikkatli olunması gerekmektedir.  Ayrıca kredili mevduat hesabı kullanırken kalan küsaratlar daha sonra birikerek yüksek meblağlara ulaşabilmektedir. Bu nedenle kredili mevduat hesabınız bulunuyorsa mutlaka bakiyenizi düzenli olarak kontrol etmeniz ve kalan küçük küsuratlarımutlaka yatırarak hesabınızı sıfırlamanız gereklidir. Hesap ekstrenizde göreceğiniz kredili mevduat borcuna karşılık yapılan virman mevduat hesabının kredi kullandığı dönemlerde oluşan borç bakiyesi için gerçekleştirilen işlemler arasında yer almaktadır.

Bütçenizi planlayıp, gelir ve giderlerinizi kontrol altında tutabileceğiniz online kişisel muhasebe programı ParaBilir'e yıllık üyelik ücreti sadece 9,90 TL. Ayda 1 TL'den, günde 3 kuruştan daha az. Üye olmak için tıklayın.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer yazılar

Bankadan altın almak

Bankadan altın almak karlımı ve bankadan altın nasıl alınır? Bankadan altın almak altının çalınma riskinin bulunmaması, düşük ayar ya da eksik gramaj gibi riskleri taşımaması ve alım satım işlemlerinin farklı kanallardan sunulması gibi birçok avantaj sunması nedeni ile son yıllarda oldukça fazla ilgi görmektedir.

Garanti Bankası altın hesabı

Garanti Bankası altın hesabı Garanti Bankasının müşterilerine sunmuş olduğu özel bir bankacılık hizmetidir. Bu hizmet ile Garanti Bankası şubelerinden yatırım hesabı açan kişilere gram altın alış ve satış işlemlerini gerçekleştirme imkanı sunulur.

Akbank Yatırımcı

Akbank Yatırımcı yatırımlarını daha profesyonel şekilde gerçekleştirmek isteyen müşterileri için Akbank tarafından oluşturulan özel bir yatırım bilgi sistemdir. Bu sistem ile borsa, döviz, altın ve hisse detayları gibi yatırım ile ilgili olan her türlü veriye anlık olarak erişiminize imkan tanınır.

Esnek hesap nedir?

Esnek hesap nedir takipçilerimizin oldukça fazla gündeme getirdiği sorular arasında yer almaktadır. Banka hesabı olan pek çok kişinin aşina olduğu esnek hesap nedir?

Sıkça Sorulan Sorular

KrediKazan nedir ?
KrediKazan'la "zamandan" nasıl kazanırım ?
KrediKazan'la "paradan" nasıl kazanırım ?
KrediKazan’a özel faiz oranı ne demek ?
KrediKazan güvenli midir ?
KrediKazan neden avantajlı
KrediKazan'a ücret ödemem gerekiyor mu ?
Birden fazla başvuru yapabilir miyim ?
KrediKazan kredi veriyor mu ?
Başvuru sonucumu nasıl öğrenebilirim ?
İhtiyaç kredisi nedir ?
Konut kredisi nedir ?
Değişken faizli kredinin özellikleri nelerdir?
Mortgage nedir ?
Mortgage nasıl telaffuz edilir?
Konutun en fazla ne kadarı için kredi kullanabilirim?
Erken Ödeme Cezası (Ücreti) nedir?
Refinansman nedir?