İhtiyaç kredisinde yapılandırma olurmu?

KrediKazan'dan Bilgi / 16.11.2012 KrediKazan-Facebook KrediKazan-Twitter KrediKazan-FriendFeed KrediKazan-Google KrediKazan-Google Buzz
İhtiyaç kredisinde yapılandırma olurmu?

Tüm kredi türlerinde yapılandırma imkanı olduğu gibi ihtiyaç kredisinde de yapılandırma gerçekleştirilmektedir. Ancak ihtiyaç kredileri konut kredilerine göre çok daha kısa vadeli krediler olduğu için yapılandırma işlemi çok büyük karlar sağlamamaktadır.

Bankalar müşterilerinin kredi erken kapama risklerini göz önünde bulundurarak ilk aylarda ana paradan az bir tahsilat yaparlarken büyük oranda faiz tahsilatı gerçekleştirirler ve ilk 1 yıllık süreçte kredi faizinin büyük bir kısmını tahsil ederler. Bu nedenle ihtiyaç kredilerinde yeniden yapılandırma çok büyük artılar sağlamamaktadır.

Ancak 5 yıl vadeli ihtiyaç kredisi kullandıysanız ve ödemelerine yeni başladıysanız yapılan kredi faiz indirimleri için başvuruda bulunabilir ve yeniden yapılandırma talep edebilirsiniz. Kredi yeniden yapılandırma işleminizi gerçekleştirmeden önce mutlaka bankanın sizden talep ettiği kredi yeniden yapılandırma masrafı ile toplamda ödeyeceğiniz tutarı karşılaştırmayı ihmal etmeyiniz. Ayrıca bankanın yeniden yapılandırma masrafını peşin olarak sizden isteyeceğini unutmayın. Kredi yeniden yapılandırma mahkeme kararı ile uygunsuz bulunsa da bankalar bu işlem karşılığı para istemeye devam etmektedir.

Bütçenizi planlayıp, gelir ve giderlerinizi kontrol altında tutabileceğiniz online kişisel muhasebe programı ParaBilir'e yıllık üyelik ücreti sadece 9,90 TL. Ayda 1 TL'den, günde 3 kuruştan daha az. Üye olmak için tıklayın.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer yazılar

Fibabanka KrediKazan.com da

Hoşgeldin Fibabanka

İhtiyaç kredisi ne kadar hayatımızda ?

Türkiye Bankalar Birliği, Google ve KrediKazan.com verileriyle ihtiyaç kredisine bir bakış

Kredi alırken dikkat etmemiz gerekenler

Hayaller genelde insanın başını döndürse de ayaklarımızın yere basması son derece önemli. Sizin için kredi başvurusu yaparken dikkat etmemiz gereken altın kuralları sıraladık.

Haziran 2011 TBB Raporu

Rapora göre tüketici ve konut kredileri artmaya devam ediyor.

Sıkça Sorulan Sorular

KrediKazan nedir ?
KrediKazan'la "zamandan" nasıl kazanırım ?
KrediKazan'la "paradan" nasıl kazanırım ?
KrediKazan’a özel faiz oranı ne demek ?
KrediKazan güvenli midir ?
KrediKazan neden avantajlı
KrediKazan'a ücret ödemem gerekiyor mu ?
Birden fazla başvuru yapabilir miyim ?
KrediKazan kredi veriyor mu ?
Başvuru sonucumu nasıl öğrenebilirim ?
İhtiyaç kredisi nedir ?
Konut kredisi nedir ?
Değişken faizli kredinin özellikleri nelerdir?
Mortgage nedir ?
Mortgage nasıl telaffuz edilir?
Konutun en fazla ne kadarı için kredi kullanabilirim?
Erken Ödeme Cezası (Ücreti) nedir?
Refinansman nedir?