İhtiyaç kredisi yapılandırma

KrediKazan'dan Bilgi / 10.12.2012 KrediKazan-Facebook KrediKazan-Twitter KrediKazan-FriendFeed KrediKazan-Google KrediKazan-Google Buzz
İhtiyaç kredisi yapılandırma

İhtiyaç kredisi yapılandırma işlemi tüm bankalar tarafından sunulmaktadır. Ancak ihtiyaç kredisi yapılandırması sadece uzun vadeli ihtiyaç kredilerinde kullanılmalıdır. Çünkü bankalar yeniden yapılandırma işlemi için de masraf talep etmektedir. Bu nedenle kredi yeniden yapılandırma başvurusunda bulunmadan önce mutlaka ödenecek kredi masrafı ile düşürülecek kredi faiz miktarı mutlaka karşılaştırılmalı ve bu iki tutar arasında önemli bir fark bulunuyorsa ihtiyaç kredisi yeniden yapılandırma başvurusunda bulunulmalıdır.

İhtiyaç kredisi yeniden yapılandırma işlemi bazen düşük faiz oranlarından yararlanmak için istenmeyebilir. Kredi taksitlerini düşürmek isteyen pek çok kişi de yeniden yapılandırma başvurusunda bulunabilmektedir. Kredi yeniden yapılandırması için vadeyi uzatma talebinde bulunabilmektedir. Kredi yeniden yapılandırıldığında vadeyi uzatma talebinizi iletme hakkınız bulunmakla beraber bankaların bir çoğu bu tip başvurularda isteksiz davranmaktadır.

Vadeyi uzatmak için ihtiyaç kredisi yeniden yapılandırma işlemi yerine kredi borç transferi başvurusunda bulunmak daha mantıklıdır. Kredi borç transferi gerçekleştirirken vade süresini değiştirmek ve dilerseniz bu süreyi kısaltma imkanınız bulunmaktadır. İhtiyaç kredisi yapılandırma 2012 yılı içerisinde yüksek oranda başvuru alırken 2013 yılında yeniden yapılandırma başvurusunun çok daha yüksek olması beklenmektedir.

Bütçenizi planlayıp, gelir ve giderlerinizi kontrol altında tutabileceğiniz online kişisel muhasebe programı ParaBilir'e yıllık üyelik ücreti sadece 9,90 TL. Ayda 1 TL'den, günde 3 kuruştan daha az. Üye olmak için tıklayın.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer yazılar

Fibabanka KrediKazan.com da

Hoşgeldin Fibabanka

İhtiyaç kredisi ne kadar hayatımızda ?

Türkiye Bankalar Birliği, Google ve KrediKazan.com verileriyle ihtiyaç kredisine bir bakış

Kredi alırken dikkat etmemiz gerekenler

Hayaller genelde insanın başını döndürse de ayaklarımızın yere basması son derece önemli. Sizin için kredi başvurusu yaparken dikkat etmemiz gereken altın kuralları sıraladık.

Haziran 2011 TBB Raporu

Rapora göre tüketici ve konut kredileri artmaya devam ediyor.

Sıkça Sorulan Sorular

KrediKazan nedir ?
KrediKazan'la "zamandan" nasıl kazanırım ?
KrediKazan'la "paradan" nasıl kazanırım ?
KrediKazan’a özel faiz oranı ne demek ?
KrediKazan güvenli midir ?
KrediKazan neden avantajlı
KrediKazan'a ücret ödemem gerekiyor mu ?
Birden fazla başvuru yapabilir miyim ?
KrediKazan kredi veriyor mu ?
Başvuru sonucumu nasıl öğrenebilirim ?
İhtiyaç kredisi nedir ?
Konut kredisi nedir ?
Değişken faizli kredinin özellikleri nelerdir?
Mortgage nedir ?
Mortgage nasıl telaffuz edilir?
Konutun en fazla ne kadarı için kredi kullanabilirim?
Erken Ödeme Cezası (Ücreti) nedir?
Refinansman nedir?