Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım ?

KrediKazan'dan Bilgi / 30.11.2011 KrediKazan-Facebook KrediKazan-Twitter KrediKazan-FriendFeed KrediKazan-Google KrediKazan-Google Buzz

Bankanın sahibi siz olsaydınız kendinize kredi verir miydiniz ?

Daha önceki yazılarımda bankaların kredi verme kriterlerine değinmiştim. Tekrar hatırlatmak gerekirse bankalar  geçmiş dönem ödeme performansımız, gelirimiz, bankalarla ilişkilerimiz, yaşımız, varlıklarımız gibi başlıca faktörleri dikkate alıp kredi başvurumuza olumlu veya olumsuz cevap veriyorlar.
Bu günkü yazımda, paraya ihtiyacımız var ama kredi alamıyoruz; ne yapabiliriz? hayatımızı tekrar nasıl düzene sokabiliriz  ? bu konu hakkında sizlere zihnimizi açacak önerilerde bulunmaya çalışacağım.

  1. Empati yapacak psikolojide değilseniz bile kişisel çıkarlarınız için size empati yapmanızı ve kendinizi banka personelinin yerine koymanızı öneriyorum.
    Bankanın sahibi siz olsaydınız kendinize kredi verir miydiniz ? Verirdim diyorsanız hangi şartlarda verirdiniz ? Bu soruların cevabını kendi içinizde netleştirerek bankaya gitmenizi öneririz. Kredi taksitlerini ödeyeceğinize inanıyorsanız samimi bir şekilde içinde bulunduğunuz durumu anlatın ve onu ikna etmeye çalışın.
  2. Maalesef bankadan kredi alamadınız. Bu durumda imkanı olan bir yakınınızdan el borcu almanızı öneririm. Unutmamalısınız ki el borcu, bizim kültürümüzdeki en yaygın destekleme araçlarından birisidir.
  3. Gelirinizi artırmanın yollarını aramalısınız. Şartlarınıza göre tam zamanlı, yarım zamanlı veya proje bazlı bir iş bulabilir bu zor zamanlarınızda kendinize kaynak yaratabilirsiniz. Kendinize iş bulmak için iş ilanı sitelerinden faydalanabilirsiniz.
  4. Sahibinden.com, Gittigidiyor.com gibi ilan ve açık artırma sitelerinden kullanmadığınız eşyaları satarak kendinize ek kaynak yaratabilirsiniz.
  5. Hala başlamadıysanız bütçe yapmaya başlamalısınız. Acil para ihtiyacınızı göz önünde bulundurarak bu maddeyi bir numaraya yerleştirmedim fakat bütçe yapmak, gelirinizi ve giderinizi bilmek, israf ve gereksiz tüketimden kaçınmak , gelirimizin bir kısmıyla birikim yapmak nefes almak, yemek içmek gibi bizim için doğal bir refleks olmalıdır. Bütçe yaparak zamanla bir bakacaksınız ki birikim yapmışsınız ve kredi alamayan siz ev hayali kuruyorsunuz.

Hayatta hepimizin umutsuzluğa düştüğü  kötü zamanlar vardır. Şayet sizde böyle bir dönem geçiriyorsanız, motivasyonunuzu korumanızı ve içinde bulunduğunuz durumdan nasıl çıkabileceğinize odaklanmanızı öneririm.

Huzurlu ve bol paralı günler dileğiyle…


 

Bütçenizi planlayıp, gelir ve giderlerinizi kontrol altında tutabileceğiniz online kişisel muhasebe programı ParaBilir'e yıllık üyelik ücreti sadece 9,90 TL. Ayda 1 TL'den, günde 3 kuruştan daha az. Üye olmak için tıklayın.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer yazılar

Kredi başvurusunda bulunurken dikkat edilmesi gerekenler

Yaşanan ekonomik krizler ve yükselen yaşam standartları kredileri günlük hayatımızın parçası haline getirmiş durumda. Özellikle konut kredisi ve ihtiyaç kredisi paketleri büyük ilgi görürken bankaların düzenledikleri kredi kampanyaları ile çok daha uygun koşullarda kredi kullanma imkanı sunulmaktadır.

Çalışmayan kişiler kredi çekebilir mi?

Çalışmayan kişilere kredi kullanımına bankalar izin vermemektedir. İster kamu isterse de özel banka olsun bankaların tümü kar güden işletmelerdir. Bu nedenle bankalar kullandırdıkları kredilerin tümünde geri dönüşü garanti altına almak isterler. Çalışmayan kişilerin düzenli aylık gelirleri olmadığı için bankalar kredi geri dönüşünde sorun yaşanacağı ihtimalini göz önünde bulundurarak kredi başvurularını k

Kredi kartımı ödemezsem ne olur?

Kredi kartı borcu ödemelerine karşı bankalar son derece agresif bir tutum izlemektedir. Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyen binlerce kişi “kredi kartımı ödemezsem ne olur?” şeklinde sorular sormaktadır.

Kredimi ödeyemiyorum

Son yıllarda bankaların hesapsız kredi kullandırımları yine vatandaşın zorda kalmasına neden oldu. Asgari ücret ile çalışan bir kişinin farklı bankalardan yüksek miktarlı bir kaç kredi almasına izin verilmesi sonucu “kredimi ödeyemiyorum” diyen binlerce kişinin oluşması kaçınılmaz bir hale geldi. 

Sıkça Sorulan Sorular

KrediKazan nedir ?
KrediKazan'la "zamandan" nasıl kazanırım ?
KrediKazan'la "paradan" nasıl kazanırım ?
KrediKazan’a özel faiz oranı ne demek ?
KrediKazan güvenli midir ?
KrediKazan neden avantajlı
KrediKazan'a ücret ödemem gerekiyor mu ?
Birden fazla başvuru yapabilir miyim ?
KrediKazan kredi veriyor mu ?
Başvuru sonucumu nasıl öğrenebilirim ?
İhtiyaç kredisi nedir ?
Konut kredisi nedir ?
Değişken faizli kredinin özellikleri nelerdir?
Mortgage nedir ?
Mortgage nasıl telaffuz edilir?
Konutun en fazla ne kadarı için kredi kullanabilirim?
Erken Ödeme Cezası (Ücreti) nedir?
Refinansman nedir?