Konut Kredisi Toplu Ödeme

KrediKazan'dan Bilgi / 9.4.2013 KrediKazan-Facebook KrediKazan-Twitter KrediKazan-FriendFeed KrediKazan-Google KrediKazan-Google Buzz
Konut Kredisi Toplu Ödeme

Konut kredileri uzun vadeli krediler kategorisinde yer almakla beraber bankalar kullandırdıkları konut kredilerinden zarar etmemek adına konut kredisi faiz tutarlarını ilk aylarda tahsil ederler. Böylelikle kredi kullanan kişilerin konut kredisi toplu ödeme işlemini gerçekleştirmeleri halinde bankalar hem erken ödeme cezası tahsil etme hakkına sahip olmakta hem de faizin büyük bir bölümünü ilk aylarda tahsil ettikleri için daha az zarar etmektedirler.

Konut kredisi toplu ödeme hesaplama işlemini gerçekleştirerek kredinizi erken kapatmanız halinde ne kadar faiz yükünden kurtulacağınızı öğrenebilir ve erken ödeme başvurunuzu buna göre gerçekleştirebilirsiniz. Konut kredisi erken kapama hesaplamasını gerçekleştirirken ödeyeceğiniz erken ödeme cezası ve diğer masrafları da karşılaştırmaya dahil etmeniz gerekmektedir.

Ödeyeceğiniz toplam masraf tutarından düşülecek faiz tutarını çıkararak ne kadar kara geçtiğinizi belirleyerek başvurunuzu buna göre şekillendirebilirsiniz. Konut kredisi borcunun bitmesine 12 ay ve altı süre kalan kişilerin konut kredisi toplu ödeme işlemi için başvuruda bulunmaları faiz borçları az kaldığı için tavsiye edilmemektedir. Ancak konutun satışı için bu tip bir işlemin yapılması gerekiyorsa ancak o zaman konut kredisi borcunu erken kapama işlemi için başvuruda bulunulabilir.

Bütçenizi planlayıp, gelir ve giderlerinizi kontrol altında tutabileceğiniz online kişisel muhasebe programı ParaBilir'e yıllık üyelik ücreti sadece 9,90 TL. Ayda 1 TL'den, günde 3 kuruştan daha az. Üye olmak için tıklayın.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer yazılar

Garanti Bankası kredi hesaplama

Garanti Bankası müşterilerine sunmuş olduğu cazip faiz oranları, esnek vadeleri ve düşük kredi masrafları ile kredi ürünleri en çok tercih edilen özel bankalar arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

30 yıl vadeli konut kredisi

Şekerbank'dan ev arayanlara 30 yıl vadeyle ev kredisi imkanı

Haziran 2011 TBB Raporu

Rapora göre tüketici ve konut kredileri artmaya devam ediyor.

Sıkça Sorulan Sorular

KrediKazan nedir ?
KrediKazan'la "zamandan" nasıl kazanırım ?
KrediKazan'la "paradan" nasıl kazanırım ?
KrediKazan’a özel faiz oranı ne demek ?
KrediKazan güvenli midir ?
KrediKazan neden avantajlı
KrediKazan'a ücret ödemem gerekiyor mu ?
Birden fazla başvuru yapabilir miyim ?
KrediKazan kredi veriyor mu ?
Başvuru sonucumu nasıl öğrenebilirim ?
İhtiyaç kredisi nedir ?
Konut kredisi nedir ?
Değişken faizli kredinin özellikleri nelerdir?
Mortgage nedir ?
Mortgage nasıl telaffuz edilir?
Konutun en fazla ne kadarı için kredi kullanabilirim?
Erken Ödeme Cezası (Ücreti) nedir?
Refinansman nedir?