SSK sorgulama

Daha ilk işe girdiğimiz gün hemen “Ne zaman emekli olabilirim” diye hesaplamalara başlarız.  SSK sorgulama işlemleri emekliliğin yanı sıra işvereninizin primlerinizi sağlıklı bir şekilde yatırıp yatırmadığını kontrol etmeniz açısından da son derece büyük bir öneme sahiptir.  Bu nedenle SSK sorgulama işlemleri düzenli olarak gerçekleştirilmelidir. Hayata geçirilen E–Devlet sistemi ile artık

24 Haziran 2012
SSK sorgulama

Daha ilk işe girdiğimiz gün hemen “Ne zaman emekli olabilirim” diye hesaplamalara başlarız.  SSK sorgulama işlemleri emekliliğin yanı sıra işvereninizin primlerinizi sağlıklı bir şekilde yatırıp yatırmadığını kontrol etmeniz açısından da son derece büyük bir öneme sahiptir.  Bu nedenle SSK sorgulama işlemleri düzenli olarak gerçekleştirilmelidir. Hayata geçirilen E–Devlet sistemi ile artık SSK sorgulama ve emeklilik hesaplama işlemleri çok daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

SSK Sorgulama E–Devlet ile sisteme şifrenizle giriş yaptığınız için artık çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ancak bu işlemi yapabilmek için mutlaka E–Devlet şifresi almış olmanız gerekmektedir. E-Devlet sistemine kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra açılan pencerede SSK sorgulama linkini tıklayarak açılan pencerenin menü bölümünde yer alan işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.  SSK sorgulama sayfası üzerinden Hizmet Dökümü, Ne Zaman Emekli Olabilirim, Emekli Aylık Bilgisi, Emekli Aylık Kesinti, İsteğe Bağlı 4C Bilgileri, Sağlık Provizyon Sorgulama, GSS Tescil Sorgulama ve İşgöremezlik Ödeme gibi pek çok konuda destek ve bilgi alabilirsiniz. Şifresiz SSK sorgulama işlemi için  https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/ linkinden hizmet dökümünüzü sorgulayabiir ve buradan elde ettiğiniz bilgiler ile ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenmek için http://app2.sgk.gov.tr/nezaman/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Bunlar da ilginizi çekebilir

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama