Bankalar kredi ödemelerini erteliyor

26 Ekim 2011
VakıfBank, depremden zarar gören tüm bireysel ve ticari müşterilerinin kredilerini erteleyerek yeniden yapılandıracak. Buna göre, ticari ve bireysel krediler 3 ay ödemesiz dönem olmak üzere, mevcut kredilerin kapatma bakiyesi üzerinden ve gecikme faizi uygulanmaksızın azami 60 ay vadeyle yeniden yapılandırılırken, depremden etkilenen vatandaşların bankacılık işlemlerini yerine getirebilmeleri için Vakıfbank şubeleri ve ATM cihazlarının kesintisiz olarak hizmet verdiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca deprem bölgesinde yaşayan vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yardım kampanyası başlatıldığı ve bağış hesaplarının açıldığı bildirildi.

Kârın yüzde 5’i Van’a

Denizbank’tan yapılan açıklamada, Denizbank Van Şubesi’nden mortgage, taşıt, ihtiyaç kredisi ve kredi kartı kullanan tüm bireysel müşterilerin; KOBİ kredisi ve İşletme Kart kullanan KOBİ müşterilerinin ve Tarım Kredisi kullanan çiftçilerin borçlarının faizsiz olarak 2012’ye erteleneceği belirtildi. Açıklamada, ayrıca ihtiyaçları doğrultusunda bireysel ya da KOBİ müşterilerinin 3 ay ertelemeli olarak kredi başvurusunda bulunabilecekleri kaydedildi.

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, “Van’da meydana gelen büyük felaket hepimizi derinden üzmüştür. Denizbank olarak müşterilerimizin her zaman yanında olmak ve ulusal birliğimize bir nebze olsun katkıda bulunabilmek için, müşterilerimizin borçlarını ertelemeyi hiç düşünmeden uygulamaya aldık. Bölgedeki müşterilerimizin kredi ya da kredi kartı borç ödemelerini 2012’ye erteliyoruz. Borç erteleme için Denizbank müşterilerinin bireysel başvuru yapmasını beklemeyeceğiz ve müşterilerimize hiçbir ek yük yansıtmayacağız.”

Aktif Bank ise Kasım ayı boyunca yapacağı işlemlerden elde edeceği kârın yüzde 5’ini Van depreminden etkilenenlere göndermek üzere oluşturacağı fonda toplama kararı aldı. Aktif Bank’tan yapılan açıklamada, bu fon ile depremden zarar görenlere sağlanacak yardım miktarının her durumda 150 bin liradan az olmayacağı kaydedildi. Bankanın Van’a yapılacak para gönderimlerinden de 2011 boyunca ücret almayacağı duyuruldu.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama