Gündeme Fransız kalma

31 Ekim 2011

1. BÜTÇE MARATONU BAŞLIYOR
2012 yılı bütçesi görüşmeleri başlıyor. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bütçe Kanunu Tasarısı'nın tümü üzerindeki görüşmeler yapılacak. Komisyonda; bugün TBMM, Sayıştay, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, MİT, MGK Genel Sekreterliği, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı bütçeleri görüşülecek.

2. KIBRIS İÇİN ÜÇLÜ GÖRÜŞME
Kıbrıs için çözüm bu kez New York'ta aranacak. BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas ile dün yapılan üçlü görüşmeler bugün akşam sona erecek. Basına kapalı üçlü görüşmenin ardından BM Genel Sekreteri Ban'ın Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer'ın basına bilgi vermesi bekleniyor.

3. EURO BÖLGESİ ENFLASYON %3'TE
Euro Bölgesi ekim ayı TÜFE verisi açıklanacak. Oran yüzde 2.5'ten iki ay önce yüzde 3'e yükseldi ve iki aydır yüzde 3 düzeyinde seyrediyor. Oranın yükselmesi beklenmiyor. (saat 12.00)

4. HAZİNE'DEN BORÇLANMA STRATEJİSİ
Hazine, kasım ayı borçlanma stratejisini açıklayacak. Merkez Bankası'nın zorunlu karşılıkları indirerek bankalara 1.4 milyar TL'lik kaynak yaratmasının ardından Hazine'nin borç geri dönüşleriyle ne kadar parayı piyasadan çekeceği de önemli hale geldi. (saat 10.00)

5. EURO İŞSİZLİK ORANI AÇIKLANIYOR
Euro Bölgesi eylül ayı işsizlik oranı da açıklanıyor. Ağustostan bu yana oran 0.1 puan arttı ve % 10'a yükseldi. Beklenti %10. Yani değişim olmayacağı tahmin ediliyor. (saat 12.00)


6. KİT'LERİN VERGİ DIŞI GELİRLERİ
Hazine KİT'lerin 3. Dönem vergi dışı gelirleri rakamlarını açıklayacak. (saat 17.00)

7. BANKACILIK VERİLERİ GELİYOR
Merkez Bankası, Bank of International Settlement (BIS) bankacılık verilerini açıklayacak. Yılın ikinci çeyrek verileri olduğu için piyasalarda etkisi olmayacaktır. Ancak yine de Avrupa ile karşılaştırma açısından önemli bir arşiv verisi. (saat 10.00)

8. BİLANÇOLARI İZLEMEYE DEVAM
Bugün yurtiçinde Petkim 3. çeyrek sonuçlarını açıklayacak. Petkim'in kar beklentisi 59 milyon TL. Ancak daha da önemlisi bankaların bilançolar ve kar beklentisi bu hafta boyunca olacak.

9. ABD'DE SATIN ALMA YÖNETİCİLERİ ENDEKSİ
ABD Chicago Satın Alım Yöneticileri Endeksi ekim ayı sonuçları belli oluyor. (saat 15.45) ABD Dallas FED İmalat Endeksi ekim ayı verileri de günün önemli gelişmeleri arasında yer alıyor. (saat 16.30)

10. DİĞER VERİLER
İtalya işsizlik oranı mevcut yüzde 7.9'daki beklenti değişmeyecek. (saat 10.00)
Almanya perakende satışları (saat 10.00)
Japonya PMI (saat 01.15)
Singapur işsizlik oranının yüzde 2.3'ten yüzde 2.5'e çıkması bekleniyor (saat 05.00)
Kanada aylık büyüme oranı yüzde 0.3 düzeyinde açıklanmıştı. Yüzde 0.2 büyüme bekleniyor. (saat 14.30)

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama