Ziraat'te büyük kan değişimi

Ziraat Bankası'nda kan değişimi yaşanıyor. Genel Müdür Hüseyin Aydın yardımcılarının 11'ini görevden alarak danışman kadrosuna geçirdi

02 Kasım 2011

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, banka yönetiminde geniş çaplı bir operasyon yaptı. Aydın, eski Genel Müdür Can Akın Çağlar dönemindeki ekibi değiştirdi. Ziraat Bankası'nda görev yapan 11 genel müdür yardımcısı önceki gün odalarını boşalttı. Genel Müdür Baş Yardımcıları Selim Güray Çelik, Semih Boyacıgil, Genel Müdür Yardımcıları Ercüment Gürel, Ertuğrul İspaha, Ali Rıza Akbaş, Erdal Mazlum, Elif Erül, Celal Reyhan, Hüsamettin Gülhan, Mustafa Şahin odalarını boşaltan isimler arasında yer alıyor. Ziraat Bankası Risk Yönetim Grup Başkanı Ayhan Altındaş'ın da görevden ayrıldığı belirtiliyor. Yeniden yapılandırma kapsamında yapılan bu operasyonun ardından bu isimlerin danışmanlık kadrosuna alındığı belirtiliyor.

İÇERİDEN VE DIŞARIDAN ATAMA
Ziraat'taki kan değişimi ile birlikte genel müdür yardımcılığı koltuklarına hem banka içinden hem de banka dışından atamalar yapılacak. Ankara İkinci Bölge Başkanı Cem İnal ile İç Kontrol Daire Başkanı Ali Toker'in atamalarının yapıldığı öğrenildi.

Baktır ve Söylemez'in adı geçiyor
Zirat için HalkBankası'nda uzun süre Genel Müdür Yardımcılığı yaptıktan sonra özel sektöre geçen Ömer Baktır, Arapbank Genel Müdürü Osman Arslan, Anadolubank Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Söylemez'in adı geçiyor.

ZİRAAT'İN KÂRI ARTIYOR
Aydın , Ziraat Bankası'nın 2011'in ilk yarısına ait finansal sonuçlarını açıklarken, gelecek dönemde sürdürülebilir kârlılık ve verimliliğe odaklanacağını söylemişti. Aydın, bir önceki yılın aynı dönemine göre bankanın net kârının arttığını, 1 milyar 18 milyon lira olarak gerçekleştiğini duyurmuştu.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama