POS’larından en fazla işlem yapılan 39'uncu banka

Garanti Bankası, dünyada POS’larından en fazla işlem yapılan 39. kuruluş oldu.

12 Kasım 2011

Garanti’den yapılan açıklamaya göre, ödeme sistemlerinde tüm dünyada 41 yıldır araştırmalar yapan The Nilson Report, 2010’da dünyada POS’larından en fazla işlem yapılan ilk 150 kuruluşu belirledi.

İş yerlerindeki 500 bine yakın POS terminaliyle Garanti Bankası’nın, POS’lardan Visa ve Mastercard’la yapılan satın alım işlem sayısına göre oluşturulan listede, 440,6 milyon adet işlemle 39. sırada yer aldığı belirtildi.

Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Mehmet Sezgin, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, iş yerlerindeki POS terminallerinden yapılan işlem sayısının, ödeme sistemlerinde en önemli başarı ölçütlerinden biri olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti: "Bonus programıyla uzun yıllardır iş yerleri ve perakendecilerle kurduğumuz sağlam ilişkiler sayesinde dünyada örnek gösteriliyoruz. Garanti Bankası olarak, bu konuda dünyanın 39. kuruluşu olmak, ödeme sistemlerindeki uzmanlığımızı bir defa daha ortaya koyuyor. Garanti, Türkiye’de toplam alışveriş cirosu, POS işlem adedi, kredi kartı sayısı, işlem adedi ve banka kartı alışveriş cirolarında pazar lideri. Başarımızın arkasında, müşteri odaklı hizmet anlayışımızın yanı sıra ödeme sistemleri sektörüne yön veren yenilikçi ürün ve hizmetlerimiz yatıyor. Her zaman ısrarla vurguladığımız gibi, 2023 yılında ülkemizde nakitsiz toplum yaratma misyonumuza ulaşmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz."

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama