Dinçer: Büyük oyuncuyuz fırsatlara bakarız

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, "Büyük bir oyuncu olduğumuz için sektörle ilgili her türlü gelişmeyi, her imkânı değerlendireceğiz" dedi

16 Kasım 2011

Mali sektörde yaşanan gelişmeleri değerlendiren Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, sadece Türkiye'de yerleşmiş bankalara bakmamak gerektiğini dile getirerek, piyasada olmayan bankaların da Türkiye ekonomisinden pay almak isteyebileceklerini kaydetti. CEO Club Toplantısı'nda konuşan Dinçer, "Akbank bunların arasında yer alacak mı?" sorusu üzerine, şöyle dedi: "Akbank'ın Türkiye'de 15 bin çalışanıyla 930 şubesiyle çok yaygın teşkilatı var. Muhakkak biz alacağız, muhakkak bu konuda aktif olacağız demenin yararı olmaz. Ekonomik sürdürülebilirlik çok önemli bir sorumluluktur. Şu anda bir şey demek için çok erken. Akbank büyük bir oyuncu olduğu için sektörle ilgili her türlü gelişmeyi, her türlü imkânı değerlendirecektir. "

KOBİ'LER ÖNEMLİ OLACAK
Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, önümüzdeki dönemde fonları ağırlıklı olarak KOBİ'lere vermeleri gerektiği görüşünde olduklarını söyledi. "Dinçer 2012'de en önemli segmentimiz KOBİ'dir" diyerek, KOBİ'lerin banka kredilerinin yanı sıra halka açılarak sermaye piyasası araçlarından da yararlanmasının önemine işaret etti.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama