Takipteki krediler korkutuyor

Takipteki krediler bakiyesi 376 milyon TL ile 2009 yılı Temmuz ayından bu yana haftalık olarak en yüksek artışı gerçekleştirdi

07 Aralık 2011

İş Yatırım Menkul Değerler'in raporuna göre takipteki alacaklardaki artış dikkat çekici.

Raporda, şu değerlendirmeye yer verildi: "Bireysel mevduatta haftalık %0,5% büyüme oldu. Diğer mevduattaki haftalık 4,1 milyar TL düşüş toplam TL mevduatı %0,6 aşağı çekti. Yüklü miktardaki vadesiz mevduat çıkışı vergi ödemelerinden kaynaklanmış olabilir.

YP mevduat ise çoğunlukla bireysel ve ticari hesaplardaki düşüşle haftalık olarak kur hareketlerinden arındırıldığında %1,2 geriledi.

Toplam kredi hacmi önceki haftaya göre %0,8 artarak 624 milyar TL oldu (mali sektöre verilen krediler hariç). Bireysel krediler zayıflamaya devam etti. Diğer kredilerdeki 1,6 milyar TL gerileme ile toplam TL krediler haftalık olarak %0,2 daraldı. Yılbaşından bu yana TL kredilerde büyüme ise %25 düzeyinde. Yabancı para krediler ise parite hareketlerinden arındırıldığında haftalık olarak %0,2 daralmış görülüyor.

Takipteki krediler bakiyesinin haftalık olarak 376 milyon TL arttığını görüyoruz. Bu değer 2009 yılı Temmuz ayından bu yana haftalık olarak en yüksek artışa denk geliyor."

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama