Akbank'ın yeni Genel Müdürü Hakan Binbaşıgil

Akbank Genel Müdürü Ziya Akkurt görevinden ayrıldı. Akkurt'tan boşalan koltuğa Binbaşgil getirildi.

06 Ocak 2012

Akbank'tan yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

Akbank Yönetim Kurulu'nun 05 Ocak 2012 tarihinde aldığı kararla Genel Müdür Ziya Akkurt'un ayrılmasıyla boşalan Akbank Genel Müdürlüğü görevine Hakan Binbaşgil getirildi.

1960 yılında İstanbul'da doğan Hakan Binbaşgil, Robert Kolej'in ardından Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Binbaşgil sonrasında Louisiana State University'den İşletme ve Finans dallarında yüksek lisans derecelerini aldı.

Accenture'ın Londra ve İstanbul ofislerinde yönetim danışmanlığı yapan Binbaşgil, bankacılığa Pamukbank'ta Bireysel Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak başladı.

Akbank'a Ekim 2002'de Değişim Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Binbaşgil, Akbank'ın 'yeniden yapılandırılma ve değişim programı' çalışmalarını başlattı ve yönetti. Akbank'ta daha sonra Perakende Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı yapan Binbaşgil Mayıs 2008'den itibaren Genel Müdür Vekili olarak görev yapmakta idi.

Hakan Binbaşgil meslek hayatı boyunca ayrıca yurtiçi ve yurtdışındaki çeşitli kurumların Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulundu.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama