Herkes yerli otoyu alabilecek

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, yerli otomobilin Tofaş tarafından yepyeni bir platform olarak yapılacağını ve herkesin alabileceği fiyatta bir otomobil olacağını söyledi

20 Ocak 2012

Koç Grubu'nun Tofaş'taki ortağı İtalyan Fiat'ın teknolojik desteğiyle Bursa'da 'Türk malı' otomobil üretmek için düğmeye basması sonrasında süreç ilerliyor. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Genel Kurulu'nda yerli otoyla ilgili soruları yanıtlayan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, yerli otomobilin Albea ve Palio platformunda üretilmeyeceğini, T o f a ş tarafından yepyeni bir platform olarak yapılacağını söyledi. Mustafa Koç, yerli otomobilin fiyatına ilişkin olarak ise, "Büyük bir ihtimalle herkesin alabileceği klasta bir araba olacak" dedi.

ÜRETİMİ TOFAŞ'TAN
Konu üzerinde ortakları Fiat ile çalıştıklarını belirten Koç, üretilecek otomobille ilgili detay veremeyeceğini belirtti. Tofaş'ın ortağı Fiat ile çok yakın çalışma içerisinde olduklarını söyleyen Koç, "Bu çalışmada kendilerinden teknik destek istedik ve bunu bize sağlayacaklarını belirttiler. Bu araba Tofaş tarafından yapılacaktır" dedi.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama