Gazze filosuna bankalar da katılıyor

Filistin'e insani yardımdan sonra parasal yardım da gidecek. Filistin Para Kurumu Başkanı Jihad al-Wazir, Türk bankaları ile görüşmeler yaptıklarını ve şube açmak istediklerini söyledi

23 Ocak 2012

İnsanı yardım filosunun İsrail'le siyasi krize yol açtığı Filistin'e finansal yardım için kollar sıvandı. Türk bankaları Filistin'de şube açmak için görüşmeler yapıyor. Filistin Para Kurumu Başkanı Jihad al-Wazir, Türk bankalarının şube açmak istediklerini söyledi. Resmi haber ajansı Maan'a konuşan al-Wazir, Türk bankaları ile görüşmeler yaptıklarını ve bilgi istediklerini belirtti.

İSTİKRAR GELİR
Banka ismi vermeyen al-Wazir Türk bankalarının gelmesi halinde ekonominin daha güçlü bir yapıya kavuşacağını da belirterek istikrarın artacağını ve yabancı yatırımın da gelmesinin kolaylaşacağını söyledi. Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın ise şu anda banka olarak böyle bir planları olmadığını belirterek, bir Türk bankasının Filistin'e gitmesinin iyi bir hamle olarak nitelendirdi. Türk bankalarının halihazırda yurtdışında 77 şubesi var. Bu şubelerdeki personel sayısı ise 636. Aktiflerde yurtdışının sektör toplamına oranı ise yüzde 7.47'ye ulaşıyor.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama