Garanti'de ‘CEO adayı’ gitti 3 yeni yıldız geldi

Garanti Bankası CEO’su Ergun Özen, göreve yeni atanan 3 tepe yöneticinin bankanın büyümesi tarafında önemli bir adım olduğunu ifade etti

19 Şubat 2012

Türkiye’nin özel sektör bankaları içinde başarılarıyla ilk sıralarda bulunan Garanti Bankası üst yönetiminde önemli değişiklikler yaşıyor. Özel bankalar içinde yükselen piyasa değeriyle (28.4 milyar TL) diğerleri ile güçlü bir sıralama yarışı yaşayan Garanti Bankası’nın üst yönetimindeki ilk önemli gelişme Genel Müdür Yardımcısı Tolga Egemen’in bu görevinden ayrılma kararı almasıyla başladı.
Garanti Bankası üst yönetimi, Egemen’in yerine atama yaparken bankada önemli iki atama kararı daha aldı.
Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Tolga Egemen’in görevini bankanın Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Fuat Erbil devraldı. Bankadaki diğer atamalar Onur Genç ve Didem Dinçer Başer’in getirildikleri görevlerde gerçekleştirildi.
Garanti Bankası’nda 1997’den bu yana görev alan Genel Müdür Yardımcısı Ali Fuat Erbil, yeni koltuğuna 1 Mart 2012 tarihinden itibaren oturacak. Erbil, bankanın üst yönetiminde kurumsal bankacılık, finansal kurumlar, yurtdışı şube, temsilcilikler ve  nakit yönetimi alanlarından sorumlu olacak.
‘Beni iyi ikna etti’
Garanti Bankası Genel Müdür’ü Ergun Özen, Tolga Egemen’in ayrılma kararına ilişkin şöyle konuştu:
“Tolga, Garanti için büyük bir kayıptır. Kendisi Genel Müdür koltuğuna aday biriydi. Ancak aldığı karara saygı duyuyorum. Kariyerine mola vermek istedi. Beni gayet iyi ikna etti. Aldığı karar her profesyonelin kafasından geçen bir karar. O bu düşüncesini hayata geçirecek. Kendisine çok teşekkür ediyorum.”
Özen, banka yönetiminde yapılan değişiklere ilişkin ise şunları söyledi:
“Tolga’nın görevini devralan Fuat Erbil, bankamız yönetiminde uzun yıllar yeralan, çok değerli bir arkadaşımız.
Kendisi aynı zamanda yönetim kurulu üyemizdir. Onur Genç, Garanti için önemli bir transferdir. Uzun yıllardır takip ediyordum. Didem Başer ise bankamızda koordinatör olarak önemli görevlerde bulunmuştur. Bankacılıkta artık önemli ve ayrı bir iş kolu olarak gördüğümüz internet bankacılığının başına getirdik.”
İşte Garanti’deki son atamalar...
Ali Fuat Erbil, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu. Erbil, çeşitli özel sektör kuruluşları ve bankalarda yönetici olarak çalıştı. Garanti’ye Dağıtım Kanalları Birim Müdürü olarak 1997 yılında katılan Erbil, 1999’da Genel Müdür Yardımcısı oldu. Erbil, 2005 yılından bu yana bireysel bankacılık ve dağıtım kanallarından sorumluydu.
ONUR GENÇ, Carnegie Mellon Üniversitesi’nin İşletme yüksek lisans programından ve Boğaziçi Üniversitesi’nin Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine 1998’de McKinsey’in Toronto ofisinde başladı. 2007’den bu yana McKinsey & Company Türkiye Genel Müdürü olan Onur Genç, şirketin Kıdemli Yönetici Ortağıydı.
DİDEM DİNÇER BAŞER, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu. University of California Berkeley Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Yüksek Lisansı olan Başer, Garanti Bankası’na katılmadan önce 7 yıl çalıştığı McKinsey&Company’nin İstanbul ofisinde Ortak olarak görev yaptı.  Başer, Garanti’de Bireysel Bankacılık işkolundan sorumlu Koordinatördü.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama