Akbank'tan Türk şirketlerine destek

Akbank, Dubai'de düzenlenen gıda fuarına katılan Türk şirketlerinin yanında yer alarak, ticari ve ortaklık amaçlı ilişkilerin kurulmasına aracılık yaptı.

09 Mart 2012

Akbank'tan yapılan açıklamaya göre, Dubai World Trade Center'da gerçekleştirilen Gulfood Fuarına katılan 135 Türk firması, fuar süresince dünyanın her yerinden bir çok şirketle iş bağlantılarında bulundu.
Akbank, fuara Ticari ve KOBİ Bankacılığı'ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kaan Gür ile Ticari Bankacılık Bölümü Başkanı Mehmet Tugal , Akbank Dubai Genel Müdürü Cem Ataç ve Akbank Dubai yöneticileri Alper Güleç ve Mehmet Sezgin ile birlikte katıldı.

Gulfood Fuarının açılış günü Akbank, bölgenin önde gelen yerel bankası Emirates NBD ile birlikte Türk firmalarına bir de resepsiyon düzenledi. Türkiye'den ve Birleşik Arap Emirliklerinden iş adamları ve ithalatçılarının katıldığı resepsiyon, fikir alışverişinde bulunularak yeni işbirlikleri geliştirilmesi konusunda zemin yarattı.

Kaan Gür, konuya ilişkin değerlendirmesinde, hızla büyüyen Türkiye ekonomisinin daha çok ihracat artışına ihtiyacı olduğunun bilincinde olarak hareket ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

''Bu nedenle, dünyanın neresinde olursa olsun, ihracatçı Türk şirketlerinin her türlü ihtiyaçlarının karşılanmasında yanında olmayı, onların faaliyetlerini kolaylaştırmayı ilke edindik. Özellikle, tüm dünyanın göz önünde olan Türk şirketlerinin küresel ölçekte büyüme için ihtiyaç duydukları uluslararası ortaklıklar için Dubai Gulfood benzeri etkinliklerin çok iyi birer ortam olduğunu iyi biliyoruz. Bu nedenle, böylesine önemli bir ortamda Türk şirketlerinin yanında olmayı çok önemsedik ve etkinliğe geniş bir ekip ile katılarak, hedefledikleri ortaklıklar için ilk adımları atmalarında destek olduk.''

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama