Bankacılıkta bakir alan çok, yabancı gelmeyi sürdürecek

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, bankaların kredi kalitesinin son derece iyi olduğunu belirterek, ”Sorunlu kredi/toplam kredi rasyomuz yüzde 2.7-2.8 civarında. KOBİ kredilerine baktığımız zaman orada da 3.2. Baktığınız zaman yönetilebilecek düzeyde” dedi.

29 Mart 2012

Aydın “KOBİ’lerimiz bankaların ağır kredi maliyetlerini karşılamakta zorlanıyor” eleştirilerine, “Kabul ediyoruz ki maliyetlerimiz yükek, vadelerimiz kısadır. Bunlar doğrudur. Fakat bu kesimin, kredi talebinin de son derece sınırlı olduğunu görüyoruz. Bu hususlar artık taraflar arasında mutlaka konuşularak yeni yol ve yöntem belirlenmesi gerekiyor” karşılığını verdi.

1 trilyon TL kredi kapasitesi
İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) mart ayı Meclis Toplantısı’na katılan Hüseyin Aydın’ın söylediklerinden satırbaşları şöyle:
-  ”Biz ’bir tarafta kredi hacmimiz arttığı için sorunlu kredi azalmış’ demiyoruz. Mutlak olarak da bizim sorunlu kredilerimizde azalma var. Bunda girişimcilerimizin, işadamlarımızın ve bankalarımızın karşılıklı anlayışı ve iş tutuş biçimlerinin pozitif oluşunun bir etkisi olduğunu da ifade etmek istiyorum.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama