‘Bu yıl TL’nin yılı olacak emtiada gümüş parlayacak’

Bu yıl yatırım araçları içinde en büyük getiriyi TL’nin sağlayacağı tahmininde bulunan Garanti Portföy Genel Müdürü Zeki Şen, dünya ekonomisinde büyümenin yeniden başlamasıyla sanayide kullanılan gümüşün altından fazla talep göreceğini söyledi

04 Nisan 2012

Garanti Portföy Genel Müdürü Zeki Şen, bu yıl yatırım araçları içinde en büyük getiriyi TL’nin sağlayacağını söyledi. Ana para korumalı fonların öne çıktığını söyleyen Şen, emtia fonlarının ilgi gördüğünü belirtti. Altının volatilitesinin yüksek olduğunu belirten Zeki Şen, dünya ekonomisinin tekrar büyüme sürecine gireceğini ifade ederek, sanayi ve reel sektörde kullanılan gümüşün talep göreceğini söyledi.
Şen, “Ana para korumalı fonlarda şu anda emtialar çok popüler. Gümüş ile altını fiyat açısından karşılaştırırsak gümüş gider. Çünkü global büyüme tekrar devreye gireceği için, gümüş de aynı zamanda reel sektör ve sanayide de kullanılan bir maden. Altının öyle bir özelliği yok. Altın saklanabildiği için değerli. Altının sanayide kullanılma özelliği yok. Gümüş öyle değil, gümüş ekonomik büyüme ile beraber kullanılabilecek, tüketilebilecek bir emtia. Gümüşün altının önüne geçeceğini düşünüyorum. Bir sene sonra altın ne kadar artarsa artsın gümüş ondan daha fazla artacaktır” dedi.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama