Akbank'da Citi’li üye gitti, yeni transfer Cisco’dan

Akbank Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Adanır, bankadaki görevinden istifa etti. Akbank, 3 Nisan’da yapılan yönetim kurulu toplantısında Adanır’ın istifasının uygun görüldüğünü açıkladı. 26 yıllık Citigroup geçmişi bulunan Adanır’dan boşalan Yönetim Kurulu Üyeliği’ne Kaan Terzioğlu seçildi.

04 Nisan 2012

2006’da 3.1 milyar dolar bedelle Akbank’ın yüzde 20 hissesine sahip olan Citigroup, geçen hafta bankadaki payını yüzde 10’un altına düşürmek için satış kararı aldığını açıklamıştı.
Kasım 2007’de Akbank Yönetim Kurulu Üyesi olan Bülent Adanır, 1981’de Citibank Kurumsal Bankacılık Başkanı olarak göreve başladı. 1997’de adını Citi olarak değiştiren Citigroup’un Londra merkezine atanan Adanır, 2007’ye kadar Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgeleri risk yönetimi ve kredi risk denetimi alanlarında üst düzey yönetici olarak çalıştı.

Bilişim sektöründen

Adanır’ın yerine atanan yeni üye Kaan Terzioğlu ise kariyerine İstanbul’da Arthur Andersen’da denetçi ve finansal danışman olarak başladı. Terzioğlu, 1990-2000 yılları arasında Chicago ve Brüksel’de bilgi teknolojileri ve bilgi yönetimi alanlarında danışmanlık yaptı.
Son 12 yıldır Cisco Systems’te farklı üst düzey pozisyonlarda uluslararası sorumluluklar üstlenen Terzioğlu, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’na kayıtlı ve SMMM sertifikasına sahip. TÜSİAD üyesi olan Terzioğlu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama