Kumbara 8.7 milyon TL’yi buldu, Van inşaatı başladı

Van’da meydana gelen depremlerin ardından Turkcell’in Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) işbirliğinde başlattığı ”Van için Türkiye Kumbarası” projesiyle öğretmen kampüsü ve öğrenci yurdu inşaatları başladı.

10 Nisan 2012

Van’ın Kalecik Mevki’nde MEB tarafından tahsis edilen 10 dönümlük bir arazide inşaatı başlayan öğretmen kampüsü ve Polatoğlu Mahallesi’nde temeli atılan öğrenci yurdunun yeni eğitim-öğretim dönemine yetiştirilmesi planlanıyor.
Projeye 5 milyon TL ile destek olan Turkcell’in Genel Müdürü Süreyya Ciliv, ”Kumbara’da 2 ayda 8 bin 750 milyon lira bağış toplandı. Herkes bütçesine göre katkıda bulundu. Kimi şirketler onlarca öğretmen konutunu finanse edecek bağış yaparken, ilkokul öğrencileri okullarında kermes yapıp Van için para biriktirdi. İnşaatı başlayan öğretmen kampüsü ve öğrenci yurdunu yeni eğitim dönemine yetiştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç ise, “Van-Erciş depreminin açtığı yaraları bir nebze olsun sarmak için Van için Türkiye Kumbarası projesine Türkiye’nin her kesiminden gelen desteklerle inşaatlara başlanıyor. Sosyal Sorumluluk bilincinin somut bir örneği olmasıyla bu proje önemlidir” diye konuştu.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama