Görme engelliler için sesli ATM

Vakıfbank, hizmete sunduğu “Engelsiz Yaşam ATM’leri” ile tüm görme engelli ve görme güçlüğü çeken müşterilerine hizmet sunmaya başladı. İlk etapta 60 farklı şehirde kurulacak olan “Engelsiz Yaşam ATM”leri, sesli işlem yapma özelliği ile engelli kişilerin yapacakları bankacılık işlemlerinde büyük kolaylık sağlayacak

18 Mayıs 2012
Bankadan yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Görme engelli müşterilerimiz için “Engelsiz Yaşam ATM’leri”ni Türkiye’de ilk kez 60 farklı şehirde hizmete sunuyoruz. Bankomat 7/24 kartı olan görme engelli Vakıfbank müşterileri, sesli işlem yapma özelliği olan Engelsiz Yaşam ATM’leri sayesinde işlemlerini tek başlarına yapabiliyor, kulaklıklar aracılığıyla bu ATM’lerden “Para Çekme” ve “Bakiye-Ekstre Sorma” işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Engelsiz Yaşam ATM’leri üzerinde Braille alfabesi ile yazılmış kabartmalar kullanılarak görme güçlüğü çeken Vakıfbank müşterilerinin sorunsuz ve yardım almadan işlemlerini yapabilmesi sağlanıyor.
 Ayrıca, istenildiği takdirde, işlem sırasında ATM ekranı müşterinin güvenliği için karartılıyor, tüm yönlendirmeler ve işlemler sesli olarak müşteriye kulaklık üzerinden bildiriliyor. Engelsiz Yaşam ATM’leri için www.vakifbank.com.tr adresinden veya 444 0 724’ten bilgi alınabilir.”

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama