Halkbank'tan girişimcilere destek

KOSGEB ve Halkbank, girişimciliğin desteklenmesi ve girişimcilik kültürünün yaygınlaşması amacıyla, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ''İlk adım'' Sosyal Sorumluluk İşbirliği Protokolü'nü imzalayacak.

03 Temmuz 2012
KOSGEB'ten yapılan yazılı açıklamada, proje ile kendi işini kurmak isteyen genç girişimci adaylarına uygulamalı girişimcilik eğitimi ve KOSGEB Yeni Girişimci Desteği'nden faydalanma imkanın sunulacağı belirtilerek, girişimcilere üniversitelerde ''Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri''nin verilmesi ve bu eğitimlerden mezun olup işini kuran girişimcilerin 27 bin lira geri ödemesiz, 70 bin lira geri ödemeli destekten oluşan ''KOSGEB Yeni Girişimci Desteğine'' başvurabilmelerinin sağlanacağı bildirildi.
 
KOSGEB'in 2010 yılı haziranda uygulamaya geçirdiği Yeni Destek Programlarında yer alan ''Girişimcilik Destek Programı'' kapsamındaki ''Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri''nin en az 60 saatlik eğitim ve atölye çalışması ile iş planı hazırlanmasını kapsadığı belirtildi.
 
Başta istihdam olmak üzere, ekonomik ve sosyal anlamda son derece önemli işlevleri yerine getiren girişimciliğin desteklenmesi için KOSGEB ve Halkbank arasındaki işbirliği protokolünün yarın imzalanacağı kaydedildi.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama