2 bankaya global ödül geldi

İş Bankası, Euromoney’den ‘Türkiye’nin En İyi Bankası’ ödülünü alırken, Yapı Kredi Bankası World Finance tarafından ‘Türkiye'nin En İyi Bankacılık Grubu’ seçildi.

09 Temmuz 2012

Dünyanın önemli ekonomi yayınlarından Euromoney, Türkiye İş Bankası’nı “Türkiye’nin En İyi Bankası” seçti. Londra'da düzenlenen ödül törenine katılan İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Türkiye’nin en büyük bankası olarak aynı zamanda Türkiye’nin en iyi bankası seçilmekten mutluluk duyduklarını belirterek, "Anlayışımıza göre büyük olmak bizim için sadece ekonomik büyüklük değildir. Büyük olmak aynı zamanda müşterilerimize, çalışanlarımıza, hissedarlarımıza ve diğer muhataplarımıza değer katan kurum olabilmektir" dedi.

Törene 500 bankacı katıldı
Adnan Bali, İş Bankası olarak paydaşlarının tümüne karşı hassasiyet gösterdiklerini hatırlatarak, “Euromoney tarafından Türkiye’nin en iyi bankası seçilmemizin temelinde de bu hassasiyetimizi iş yapış biçimimize yansıtmamız olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.
 Global olarak bankacılık sektöründe başarıyı ödüllendiren ilk yayın olan Euromoney’nin gerçekleştirdiği törene dünyanın en önemli bankalarından yaklaşık 500 banka yöneticisi katıldı. İş Bankası ayrıca dünyanın en saygın ekonomi yayınları arasında yer alan The Banker Dergisi’nin açıkladığı dünyanın en büyük 1000 bankası listesine en üst sırada giren Türk Bankası oldu. İş Bankası The Banker’ın Top 1000 Listesi’nde 115. sırada yer aldı.

Euromoney dergisinin 1992’den beri verdiği bankacılık ödüllerinde hizmet kalitesi, sektördeki liderliği, inovasyon ve pazarda sahip olduğu ivme gibi kriterlere bakılıyor ve her ülkeden sadece bir banka seçiliyor.
 
Yapı Kredi
Yapı Kredi, dünyanın en saygın finans yayınlarından World Finance tarafından gerçekleştirilen ‘2012 Bankacılık Ödülleri’ değerlendirmesinde, “Türkiye'nin En İyi Bankacılık Grubu” seçildi. World Finance’in üst düzey yöneticilerinin de yer aldığı okuyucuların oylarıyla seçilen Yapı Kredi, "müşteri ilişkileri optimizasyonu", "yenilikçi kültürü ve esnekliği", "rekabette ve sektörde liderliği", "coğrafi yaygınlığı", "kendisini geliştirmesi", "ürün çeşitliliği" ve "medyada olumlu yer alması" gibi kriterlere göre değerlendirildi.

‘En iyisini hedefliyoruz’
Yapı Kredi CEO’su Faik Açıkalın ödülle ilgili olarak şunları söyledi: "Bankacılıkta attığımız sağlam adımların, dünya çapında farkındalık yaratarak ödüllendirilmesi, hem Yapı Kredi hem de Türk bankacılık sektörü adına son derece mutluluk verici. Türkiye'den tek bir bankaya verilen bu ödüle layık görülmek ve ortaya koyduğumuz başarının uluslararası finans çevrelerince de teyit edilmesi bizi ayrıca gururlandırıyor. Yapı Kredi olarak, her zaman daha iyisini hedefleyen hizmet anlayışımızı ve sürdürülebilir büyüme stratejimizi önümüzdeki dönemde de devam ettireceğiz. Bu başarıya ulaşmamızda büyük rol oynayan tüm Yapı Kredi çalışanlarına da bu vesileyle bir kez daha teşekkür etmek istiyorum."

Yapı Kredi, 2010 ve 2011 yıllarında World Finance tarafından ‘Bankacılıkta Mükemmelik Ödülleri’ değerlendirmesinde “Türkiye'nin En İyi Bankası” seçilmişti.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama