TEB'den konut kredisi faiz indirimi

Türk Ekonomi Bankası (TEB), konut kredilerinde 10 yıl vadede daha önce yüzde 1,09 olan faiz oranını 0,95'e düşürdü.

07 Ekim 2009
TEB tarafından yapılan yazılı açıklamada, konut kredisi faiz oranının 10 yıl vadede yüzde 1'in altına çekildiği belirtildi.

TEB'in daha önce yüzde 1,09 olan 10 yıl vadeli konut kredisi faiz oranını yüzde 0,95'e indirdiği bildirilen açıklamada, Bankanın bu uygulamayla müşterilerinin daha kolay konut sahibi olmasını hedeflediği kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TEB Bireysel ve İşletme Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Cemal Kişmir, şunları ifade etti:

''Piyasadaki gelişmelerin ardından, son 2 ayda konut kredisi faizlerinde hızlı bir düşüş yaşandı, ancak bu düşüş 5 yıl vade ile sınırlı kalmıştı. Dolayısı ile konut sahibi olmak isteyen müşteriler uzun vadelerde düşük faiz oranlarından yeterince faydalanamadılar. Müşterilerimizin uzun vadede aylık düşük taksit beklentilerini en iyi şekilde karşılayabilmek amacıyla, 10 yıl vadede sektördeki en rekabetçi faiz oranlarını biz sunuyoruz.''

Kişmir, TEB'in konut kredisinde en düşük faiz oranlarını uygulamasının yanı sıra komisyon oranları ve masrafları da düşük tuttuğunu belirterek, ''Bugünkü rekabet ortamında tüketicilere en uygun koşullarda konut kredisini biz sunmayı hedefliyoruz'' dedi.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama