1.815 TL taksitle konut, yüzde 60'ı satıldı

Ocak 2011’de inşaatına başlanan, Sinpaş Yapı ve Paralel Yapı tarafından hayata geçirilen Antepia Projesi’nde, ilk etabın yüzde 60’ından fazlası satıldı.

28 Ocak 2011
Konutlar sahiplerine Mart 2013’te teslim edilecek. 5 ayrı etapta satışa çıkacak projenin, her etabının teslim süresi yaklaşık 2 yıl olacak.

2+1’lerden 7+2 şeklindeki yalılara kadar farklı tipteki konutların yer aldığı Antepia projesinin ilk etabı, 96 bin metrekare alan üzerinde inşa edildi. Ortalama 1.350 lira ile 3.500 lira arasında değişen metrekare fiyatları bulunan projede, fiyat aralığı 156 bin TL ile 1.800.000 TL arasında belirlenmiş.

Antepia projesinde farklı büyüklüklerde toplam 3.470 konut yer alıyor. Proje genelinde 2+1, 3+1, 3.5+1, 4+1, 4.5+1, 5+1, 5.5+1 şeklindeki sıra evler, ikiz villalar, müstakil villalar ve 7+2 yalı tipi müstakil evler yer alıyor. Konutların metrekare büyüklükleri ise 117 ile 544 metrekare arasında değişiyor. 1 milyon metrekarelik alan üzerine kurulan Antepia projesinin, yüzde 82’si yeşil alandan oluşuyor. 560 bin metrekarelik alana yayılan peyzaj, göl kenarı boyunca uzanan fıstık ve meyve ağaçlarında oluşan koru, mesire yeri, parklar, golf sahası ve konut bahçelerinden oluşuyor.

Zirve Üniversitesi ve Güneydoğu Bölgesi’ne hitap edecek araştırma ve uygulama hastanesi ile 1 milyon metrekare alana yayılan Antepia Projesi’nde, pek çok sosyal alan bulunuyor. Keyifli zaman geçirilebilecek, alışveriş yapılabilecek, içinde dünya markaları ve yöresel tatları bir arada bulunduracak olan Agora Meydanı, bunlardan bir tanesi. Ayrıca göletlerin etrafındaki geniş yeşil alanlar, deniz feneri konsepti ile tasarlanan Fener Cafe, açık ve kapalı yüzme havuzları, fitness salonu, kafeler, restoranlar, alışveriş üniteleri ve çocuk kreşi de bulunuyor.

İçinde barındırdığı suyu temizleyen ve aynı zamanda oksijen üreten bitkileri ile doğayla iç içe bir yaşam sunuyor. Suyun hayat enerjisini projeye yansıtan biyolojik göletler, toplam 75 bin metrekare büyüklüğünde. İlk etapta yer alan 32 bin metrekarelik gölet de en büyük biyolojik gölet unvanına sahip. Bu özelliğinin yanında gölet, sandal sefası, dinlenme alanları, yürüyüş ve koşu parkurları ile suyun dinginliğini ve sakinliğin yaşama imkanı da veriyor. Biyolojik gölet ayrıca Gaziantep’teki evlerin manzara anlayışını da değiştiriyor. Antepia sakinleri artık evlerinden göl manzarası seyredecek, gölde yelkenliler görecek. Deniz kenarında yaşıyormuş hissine sahip olacak. Biyolojik göletle beraber hayata geçirilecek yelken kulübü, Gaziantepliler’e yelken sporunda deneyim elde etme şansını verecek. Bölgede yelken gibi golf de bir ilk olacak.

Antepia Projesi, bölgenin en büyük ve ilk temalı konut projesi olacak. Bu işbirliği kapsamında tasarım, yönetim koordinasyonu ve satış-pazarlama faaliyetleri Sinpaş Yapı tarafından gerçekleştirilirken, projenin yapımını ise Paralel Yapı üstleniyor. Gaziantep’te 560 bin metrekare alana kurulacak proje, bölgenin GAP’tan sonraki en büyük yatırımı. Proje yaklaşık 5000 kişiye istihdam olanağı sağlayacak. Yatırım değeri 1.2 milyar dolar olan Antepia Projesi’nde konut satışları, banka kredili veya şirket bünyesindeki özel ödeme koşulları ile vadeli olarak gerçekleştiriliyor. Projede özellikle vade farksız 66 ay vadeli ödeme planı tercih ediliyor.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama