Erdoğan'dan esnafa müjde

Başbakan esnafa müjdeyi Tokat'ta verdi. 1 Eylül'den itibaren Halkbank'ın kredi faiz oranı 3 puan düşüşle % 10'a çekilecek. 5 puanını da Hazine üstlenecek.

26 Ağustos 2010
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 2 milyon esnafa faiz müjdesi verdi. Tokat Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan Erdoğan, "Esnaf kardeşimin kullanacağı kredinin faiz oranını 3 puan daha düşürüyoruz. 1 Eylül 2010'dan itibaren, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle, esnaf ve sanatkarımıza Halk Bankası'nın uygulayacağı faiz oranını, yüzde 13'ten yüzde 10'a çekiyoruz. Bu yüzde 10'luk faizin de yüzde 5'ini Hazine karşılayacak. Yani esnaf kardeşim 1 yıla kadar vadeli kredilerde sadece yüzde 5 faiz ödeyecek'' dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kredi faizlerindeki bu oranların 1951 yılından bu yana esnafın gördüğü en düşük faiz oranı olduğunu vurguladı.

LİMİTLER ARTACAK

Erdoğan, "İşletme kredisinin bizden önce üst limiti 35 bin lira ve 50 bin liraydı. Bu üst limiti de şimdi 100 bin liraya çıkarıyoruz. Yatırım kredisi üst limiti 35 bin ve 50 bin Türk Lirası idi, bunu da 250 bin Türk Lirası'na yükseltiyoruz. Bu yeni faiz oranlarının Tokat'taki esnaf kardeşime, tüm Türkiye'deki esnafımıza, sanatkarımıza hayırlı olmasını diliyorum'' diye konuştu.

DSP-MHP-ANAP HÜKÜMETİNİ ELEŞTİRDİ

Kendilerinden önceki DSP-MHP-ANAP hükümetini eleştiren Erdoğan, bu hükümetin karşılıksız para bastığını, faizle milleti sömürdüğünü söyledi. Halkı enflasyona ezdirmediklerini vurgulayan Erdoğan, "Bunlar benim vatandaşımı, milletimi aldattılar. Oy kullanırken, 'benim mutfağımda ne var', ona bakacaksın. '8 yıl önce mutfağa ne alıyordum bugün ne alıyorum', buna bakacaksın. Eğer 8 yıl öncesine göre bugün geriye gittiysek bize oy vermeyin" dedi.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama