Astay Gayrimenkul'den iki yeni proje

İstanbul Four Seasons Bosphorus ve Four Seasons Sultanahmet otellerinin sahibi olan Astay Gayrimenkul’un patronu Mesut Toprak konut yatırımlarında da iddialı. Astay, biri Kazlıçeşme’de diğeri Avcılar’da iki projeyi satışa sundu.

04 Şubat 2011
Academia Apartments / Avcılar
Academia'da fiyatlar 75 bin liradan başlıyor

İstanbul'un gelişen akslarından ve birbiri ardına projelerin yükselmeye başladığı Zeytinburnu sahilinde Kazlıçeşme'de OnaltıDokuz İstanbul projesine başlayan Astay Gayrimenkul, bir yandan da Avcılar'da inşa ettiği Academia Apartments projesini satışa sundu. Academia Apartments, 15 bin metrekare arsa üzerinde 2 bin 500 metrekarelik alanda toplam 334 daireden meydana geliyor. 1+1 ve 2+1 tipinde 44 metrekare ile 102 metrekare büyüklüğünde konutlardan oluşan Academia Apartments evlerinde 75 bin liradan başlayan konut fiyatları 268 bin liraya kadar çıkıyor.

Projede 4. kattan itibaren göl manzarası, açık ve kapalı otopark ile yüzme havuzu, güneşlenme alanı, kafeterya, fitness salonu, sauna, buhar banyoları, çocuk oyun alanları, basketbol sahası, 24 saat güvenlik ve teknik servis bulunuyor.

Ulaşım açısından da avantajlı bir konuma sahip olan Academia Apartments, Avcılar Köprüsü'ne ve metrobüse 2 dakika, havaalanına 8 dakika, Avcılar sahile 2 kilometre uzaklıkta yapılıyor. İnşaatı devam eden Academia Apartments Avcılar projesinin Ekim 2011'de teslim edilmesi planlanıyor.

OnaltıDokuz İstanbul / Kazlıçeşme
OnaltıDokuz İstanbul'da 'geniş ekran' manzara

Astay Gayrimenkul İnşaat Yatırım A.Ş., Zeytinburnu sahilinde Kazlıçeşme'de 344 rezidans ve bir apart otelden oluşan 3 blokluk "OnaltıDokuz İstanbul" projesini hayata geçiriyor. Bir dönemin ünlü iş adamı Halil Bezmen'in borçları yüzünden TMSF'nin el koyduğu Santral Mensucat tesis ve arsası Mesut Toprak tarafından 2007 yılında 45 milyon dolara satın alınmıştı. "Onaltı Dokuz İstanbul" projesi 28 dönüm arsa üzerinde 36, 32 ve 27 katlı olmak üzere 3 bloktan oluşuyor. 2 blokta rezidans, diğer blokta apart otelin yer alacağı projenin inşaatına geçtiğimiz yaz başlanırken, projenin Mart 2012'de tamamlanması hedefleniyor. Apart otelin Astay Gayrimenkul tarafından işletileceği projede 18 bin metrekarelik bir de alışveriş merkezi bulunuyor. Burada süpermarket, yapı market, tekno market ile cafe ve restoranlar yer alacak.

15 Şubat'ta lansmanı yapılacak projede şimdiden 19 ve 26'ncı katlar arasındaki daireler özel fiyatla satışa çıktı. 92 metre 1+1 daireler 700 ile 720 bin TL arasından satılırken, 121- 135 metrekare arasındaki 2+1'ler 701 bin lira 1 milyon 26 bin TL, 161-171 metrekare daireler ise 1 milyon 151 bin TL ile 1 milyon 655 bin TL'den satışa sunulacak. Proje satış danışmanlarından aldığımız bilgilere göre projede lansman tarihi olan 15 Şubat'a kadar satıştaki daireler liste fiyatı üzerinden yüzde 8 indirimle satılıyor. 15 Şubat'tan itibaren ise fiyatlara yüzde 10 zam yapılacak.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama