TOKİ'den Dar Gelirliye Aylık 100 Lira Taksitle Konut

Afyonkarahisar'da ihtiyaç sahibi ve yoksul aileler için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 96 daire yapıldığı bildirildi.

16 Şubat 2011
İhtiyaç sahibi ve yoksul aileler aylık 100 lira taksitle ev sahibi olacak. Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ali Şanlıer, ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürecek konutlar için başvuruların başladığını açıkladı.

Şanlıer, TOKİ ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü arasında sosyal güvenceden yoksun fakir ve muhtaç durumdaki vatandaşlara yönelik, geri ödemeli olarak Sosyal Konut Yapım Protokolü'nün imzalandığını bildirdi. İhtiyaç sahibi aileler için Sahipata Mahallesi'nde 96 adet sosyal konutun yapıldığını aktaran Şanlıer, bu inşaatların yüzde 40'ının tamamlandığını söyledi. Afyonkarahisar Valiliği'ne konuyla ilgili yazının geldiğini aktaran Şanlıer, başvuru şartlarını içeren formların ilçe kaymakamlıklarına gönderildiğini bildirdi.

Başvuruların 10- 18 Şubat tarihleri arasında Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV)'na yapılacağını ve değerlendirmenin vakıf tarafından gerçekleştirileceğini söyledi. Şanlıer, ilçelerde ise talep toplama işlemlerinin ilçe kaymakamlıklarında 18-25 Şubat arasında olacağın kaydetti.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama