Konutta 4 alana 1 bedava

İnşaat şirketleri kış ortasında kampanya silahına sarıldı. Kampanyalar, konut kredi faizlerinin artış eğilimi ve konutta zam beklentisinin olduğu bu dönemde ev sahibi olmak isteyenlere önemli fırsatlar sunuyor.

24 Şubat 2011
Bahar ve yaz ayları konut sektöründe en hareketli dönemler olarak öne çıkar. Bu aylarda birbiri ardına tanıtımı yapılan ve satışa sunulan konut projeleri, rekabette öne geçmek için birbirinden cazip kampanyaları da tüketiciye sunarlar. Kış döneminde ise genelde sektör durağan bir dönem geçirir. Ancak 2011 kış döneminde konut sektöründe alışılmışın dışında bir hava esiyor. Kış ortasında firmalar kampanya silahına sarıldı. Bunda hem kışın yumuşak geçmesi, hem de kıyasıya yaşanan rekabetin payı var.

Kampanyalar kimi kez, peşinatların sıfırlanması, taksit erteleme gibi fiyat odaklı olurken, hediye ev kampanyaları da yine gündeme geldi. Konut kredisi faizlerinin yükselme eğilimi ve inşaat maliyetlerindeki artışa bağlı olarak, konut fiyatlarında yakın gelecekteki zam beklentisi düşünüldüğünde ev sahibi olmak isteyenlerin karşısınana kaçırılmayacak cazip fırsatlar çıkıyor.

Dumankaya'dan 8 Altın Fırsat
Dumankaya'nın 8 Altın Fırsat kampanyası ile sıfır faiz oranlarından yüzde 5'lik özel indirimlere, 6 ay taksit ertelemeden esnek ödeme tablosuna kadar birçok özel avantaj bir arada yer alıyor. Kampanya Dumankaya Modern, İkon, Dumankaya Flex Kurtköy, Dumankaya Dizayn ve Adres Lobi projelerini kapsıyor. 8 Altın Fırsat kampanyası dâhilinde, peşin ya da konut kredisi kullanımında yüzde 5 indirim imkanlarının yanı sıra konut kredisi kullanan tüketiciler peşinat ödemeden ev sahibi olabiliyor. Kampanyada ayrıca, Dumankaya Finansman Sistemi ile 30 ya da 40 aya kadar kredi masrafı olmadan sıfır faiz avantajları bulunuyor. Kredi taksitlerinin ödemesinin 6 ay sonra başladığı kampanyada, DD Mortgage ile yapılan işbirliği sayesinde evini satıp yeni ev alacaklara yönelik Süper Takas hizmeti sunuluyor. Dumankaya'dan konut almak isteyenler, DD Mortgage'a gelerek mevcut evlerini değerlendirip Dumankaya projelerinden diledikleri konuta sahip olabiliyorlar.

Innovia'da şimdi al Haziran 2012'de öde
Y & Y GYO'nun 14 bin konutluk Innovia projesi yeni bir fırsat sunuyor. İkinci etabında residence dairelerin satışa sunulduğu Innovia'da, residence daireler özel fırsat fiyatlarıyla satılıyor. Innovia 2. Etap'ta daire alanlar ödemesini Haziran 2012'de teslim sırasında yapabilecek. Projede residence hizmeti sunulan bloklardaki farklı metrekarelere sahip dairelerin fiyatları 93 bin TL ile 185 bin TL arasında değişiyor.Toplam 600 konutluk residence bloklarında özel ödeme koşulları da sunuluyor.1+1 daireler için yüzde 15 peşinat, yüzde 15 Aralık 2011'de ara ödeme, yüzde 30 Haziran 2012'de ara ödeme ve kalan bakiyeye ise 60 ay vadeye 0 faiz uygulanıyor. 2+1 dairelerde için ise yüzde 10 peşinat, yüzde 15 Aralık 2011'de ara ödeme, yüzde 35 Haziran 2010'da ara ödeme, kalan bakiyeye ise60 ay vadeye 0 faiz uygulanıyor. Projede banka kredisiz ödeme imkanı da bulunuyor.

Yüzde 25 peşin 7 ay sonra taşın kampanyası uzadı
Özyurtlar İnşaat, bünyesine bulunan Gardencity 3, Ntepe, Ntowers ve Nmerkez projelerinde "Yüzde 25 peşin 7 ay sonra taşın" kampanyası başlattı. Özyurtlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, Ntepe için ocak ayında düzenledikleri 'Yüzde 25 peşin, 7 ay sonra taşın. Tapu hemen teslim' kampanyasını gördükleri yoğun ilgi üzerine uzatma ve diğer projeler de uygulama kararı aldıklarını açıkladı. Eylül ayında başlayacağı konut, 40 ofis ve 40 da dükkândan oluşan Ntepe'de 1+1 daireler 117 bin liradan, 2+1 dairelerin 227 bin lira, 3+1 daireler ise 257 bin liradan satılıyor. Projedeki ofislerin fiyatı 150 bin lira ile 180 bin arasında, işyerlerininse 200 bin lirayla 2.5 milyon lira arasında değişiyor. Özyurt özellikle aylık kirası 2 bin lira ile 8 bin lira arasında değişen dükkanlara büyük ilgi olduğunu belirtti.

Crown Tower ve Residence'da sıfır peşinat
Babacan Yapı'nın Beylikdüzü'nde Crown Tower ve Crown Residence projelerindeki daireler sıfır peşinat ve ara ödemesiz satılıyor. 420 konutun yer aldığı Crown Tower projesindeki konutların yüzde 70'i şimdiden satıldı. 99 daireden oluşan Crown Residence projesinde ise satışların yüzde 65'i tamamlandı. Crown Tower projesinde 46 metrekareden başlayan daireler 54 bin TL'den başlayan fiyatlara satılıyor. Sıfır peşinat kampanyası 54 bin TL'lik daireler için geçerli. Proje geniş sosyal alanlar da yer alıyor.

Ark Rezidans'ta 230 bin TL'ye
Komsan Kompresör şirketlerinden Komsan Gayrimenkul'ün Halkalı'da başladığı Ark Rezidans projesi 74, 92 ve 96 metrekare seçeneklerinde 113 adet 1+1 daireden oluşuyor. Projedeki dairelerin fiyatları 230 bin ile 370 bin TL arasında değişiyor. Proje içindeki sosyal tesis imkanları arasında fitness center, sauna, kafe, mini golf sahası bulunuyor. Bunun yanı sıra ev sahipleri concierge, havalimanı transferi, kuru temizleme, vale parking hizmeti, housekeeping gibi hizmetlerden yararlanabiliyor. Projedeki daireler ankastre ocak, davlumbaz, buzdolabı, bulaşık makinesi, kurutmalı çamaşır makinesi ve vestiyer dolap ile birlikte satılıyor.

Hane Plus'tan 4 ev alana 1 ev hediye
UKRA İnşaat, Esenyurt'taki Hane Plus projesinde yüzde 20'lere varan indirimlerden 4 ev elana 1 ev hediye seçeneklerine kadar çeşitli fırsatlar sunuyor. 1+1, 2+1 ve 3+1 konut seçenekleri ile satışa sunulan Hane Plus'ta sınırlı sayıdaki evlerin fiyatı 79 bin 400 TL ile 243 bin 700 TL arasında değişiyor. Kampanyada her konut tipi için 5 bin lira peşinat ödemek yeterli. 2011 yılının Aralık ayında teslim edilecek projede, tüketiciler evlerini teslim almadan önce başka herhangi bir taksit ya da kredi ödemeyecek. Kalan tüm borçlar ise evler teslim edildikten sonra, istenirse banka kredisi ile istenirse de Ukra İnşaat'tan 60 ay vadeli kredi ile ödenebilecek. Tüketiciler peşin alımlarda yüzde 15 indirim olanağına sahip olurken, banka kredisi ile alımlarda yüzde 10 indirim fırsatından faydalanabilecekler... Ukra müşterilerine ise yüzde 5 indirim fırsatı da sunuluyor. Kampanya'da projeden İkinci evi alana toplam bedel üzerinden yüzde 20 indirim yapılırken, arkadaşını-komşusunu getirenin üç taksitini de (3 bin TL'ye kadar) Ukra İnşaat ödüyor. Ayrıca, projeden 4 ev alana 1 ev Ukra'dan hediye ediliyor.

DAP Royal Center'da 48 aya sıfır faiz
DAP yapı tarafından Maltepe'de inşaatı devam eden DAP Royal Center'ın yeni kampanyası, sıfır peşinatla 48 ay vade imkanı sunuyor. DAP Yapı'nın kendi öz kaynaklarını devreye soktuğu bu kampanyanın yanı sıra banka kredisiyle de yine sıfır peşinatla 120 aya kadar vade imkanı sağlanıyor. 2 Blokta 210 adet rezidans daireden oluşan projede Prens Adaları'na hakim dairelerin fiyatları 308 bin TL ile 1 milyon 350 bin TL arasında değişiyor. 24 ay içinde sahiplerine teslim edilmesi planlanan DAP Royal Center'da, 1+1 daireler 308 bin TL, 2+1 daireler 399 bin TL, 3+1 daireler 474 bin TL, 260 metrekarelik 4+1 daireler 1 milyon 16 bin TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Adanus Park'ta taksitler 8 ay erteleniyor
Çukurova Gayrimenkul tarafından Kartal'da inşa edilen ve inşaatı tamamlanmak üzere olan Adanus Park'ta peşinat ödemeden taksitle ev sahibi olunabiliyor. Üstelik ataksitlerin 8 ay artelendiği projede, 60 ay vadeye yüzde 0,62 faiz uygulanıyor. Kartal'da 19 ve 9 katlı iki bloktan oluşan Adanus Park'ta daire büyüklükleri 73 ile 287 metre kare arasında değişirken, metrekare satış fiyatı ise 2 bin 700 liradan başlıyor. Projede 73 metrekare 1+1 konutlar 218 bin TL, 127 metrekare 2+1 daireler 346 bin TL, 165 metrekare 3+1 daireler ise 496 bin liradan satılıyor. Toplam 180 konutun bulunduğu çoğunluğunun deniz manzarasına hakim olduğu Adanus Park'ta açık yüzme havuzu, fitness salanu, kafe, hobi salonu, basketbol sahası, çocuk parkı, yürüyüş parkuru, güneşlenme terası yer alıyor. Adanus Park'ta 1+1, 2+1 ve 3+1 tipindeki örnek dairelerde gezilebiliyor.

Yakuplu'da 700 bin TL'ye akıllı villa
Belde İnşaat tarafından Yakuplu'da satışa çıkarılan 38 villalık Habitat Park projesinde ise 550 metrekarelik 5+1 villalardan meydana geliyor. Akıllı vilal konsepti ile yapılan projedeki vilların fiyatları 700 bin TL'den başlayarak 1 milyon TL'ye kadar çıkıyor. Evlerin en önemli özelliği arasında bir telefonla siz eve gelmeden ısıtma ya da soğutma yapabilmesi, eve girdiğinizde perdelerin otomatik olarak kapanması gibi akıllı ev teknolojileri geliyor. Yemeği ocak üstünde unutunca ev sahibine uyarı sistemleri ile hatırlatan teknolojilerin yanı sıra yağmur suyunu da depolayarak yeşil alanların sulanmasında kullanan yeşil ev teknolojilerini de barındırıyor. Şimdiye kadar başka projelerde de uygulanan akıllı ev sistemlerinde siz tatile çıkanız bile evdeki pek çok şeyi uzaktan kumanda ile takip etmenizi sağlıyor. Bir tuşla evdeki çiçekler sulanabilirken tek bir tuşla aydınlatma kontrolü de yapılabiliyor. Hırsız alarm sistemlerinin de yer aldığı evlerde bilginiz dışında bir şüpheli olay algılandığında daha önce belirlediğiniz numaralara kamera, ses dosyaları ve ya mesaj ile uyarı gönderiliyor.

City Center'da metrekaresi 2 bin dolara home ofis
Özyurt ve Vizyon İnşaat ortaklığında Esenyurt'ta yapılan City Center projesi kamu kurumları ile özel şirketleri aynı çatı altında buluşturan ilk proje olma özelliği taşıyor. Proje içinde adliye binası, vergi dairesi, belediyeye ait otopark ve emniyet binasının yer alacağı projede 70 ile 360 metrekare arasında değişen home ofisler yer alacak. Projedeki home ofislerin metrekaresi 2 bin dolardan başlayacak. Geçtiğimiz hafta CNR Avrasya Emlak ve Yatırım Fuarı'nda ön talep toplanan projede kaç home ofisin yer alacağı gelen talebe göre belli olacak. 1+1 home ofislerin büyüklüğünün 70 ile 125 metrekare, deluxe ofislerin 95 ile 300 metrekare, Premium adı verilen lüks ofislerin ise 300 ile 360 metrekare büyüklüğünde olması planlanıyor. Projenin inşaatına ise ön taleplerin toplanmasının ardından başlanacağı öğrenildi.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama