5 bin TOKİ konutuna 38 bin kişi başvurdu

TOKİ tarafından satışa çıkarılan 5 bin 641 adet 2 artı 1 alt gelir grubu konut için 7 günde 38 bin 60 kişi başvurdu. Satıştaki konutlardan almak isteyenler, noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek.

25 Şubat 2011
Kayseri’de satışa çıkarılan 602 konut için 8 bin 400 aile başvururken Bingöl’de 160 konut için 3 bin 730, Aksaray’da 160 konuta 2 bin 800, Düzce’de 320 konuta 3 bin 505 ve Sivas’ta 468 konut için 3 bin 805 başvuru yapıldı. 4 bin TL’den başlayan peşinatlar ile 15 yıl vadeli olarak satışa çıkarılan konutların aylık taksitleri 225 TL’den başlıyor.

TOKİ’den yapılan açıklamada, taksitleri teslimden sonra başlayacak konutlardan almak isteyenlerin 4 Mart Cuma günene kadar illerde valilikler, ilçelerde ise kaymakamlıklara başvurabilecekleri belirtildi. TOKİ’nin satışa sunduğu konutlardan almak isteyenlerin, noter huzurunda çekilecek kura ile belirleneceği belirtildi.

 UCUZ KONUTLARDAN ALMAK İSTEYENLER GEREKLİ ŞARTLARI YERİNE GETİRMELİ

TOKİ’nin 19 ilde satışa çıkardığı ucuz konutlarından almak isteyenlerden, alt gelir grubu konut satışlarında istenen tüm şartlar aranıyor.

Alt gelir grubu konut satışlarında aranan şartlar arasında, projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin T.C. vatandaşı olması, projenin bulunduğu il-ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması, (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 5 yıldır ikamet ediyor olması veya il-ilçe nüfusuna kayıtlı olması) gerekiyor. Ayrıca, Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç), kendisine eşine veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması, 25 yaş ve üzerinde olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmıyor. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 2 bin 600 TL olması da aranan diğer şartlardan bir tanesi.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama