Konut Kredisi Faiz Oranları Artacaktır!

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Bireysel Bankacılık Satış Direktörü Tuğbay, Merkez Bankası’nın zorunlu karşılıkları artırması üzerine konut kredisi faiz oranlarında yukarı yönde bir hareket başladığını belirtiyor.

01 Mart 2011
Henüz bu hareketlenmenin minimal düzeylerde olduğuna dikkat çeken Kumoğlu, “2011 yılında konut fiyatları ve kiralarında sınırlı bir düzeyde artışın gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz. Yıl içinde faiz oranlarının aylık yüzde 0.80 ila 0.90 aralığında olacağını öngörüyoruz. Dolayısıyla finansman maliyeti, gayrimenkul fiyatları ve yapılmakta olan nitelikli konut projeleri dikkate alındığında bu yıl konut almak, gerek kullanım gerekse yatırım olarak halen cazip” diyor.

TEB’de tüm kanallardan tüketici kredisi başvurusu alınabiliyor. Banka müşterisi olsun ya da olmasın tüketicilerin ATM’lerden, internet sitesinden, anlaşmalı taşıt bayilerinden, emlakçılardan ve şubelerden ihtiyaçları seviyesinde kredi almaları mümkün. Kredi taleplerinde herhangi bir limit yok. Her müşteri ihtiyacı doğrultusunda kredi talebinde bulunabiliyor.

TEB İhtiyaç Kredisi’nde 36 ay vadeye kadar yüzde 0.91 faiz oranı uygulanıyor. 50 TL dosya masrafı artı hayat sigortası kesintisi yapılıyor. TEB Konut Kredisi’nde 84 ay vadeye kadar yüzde 0.77 faiz oranı uygulanıyor. 500 TL dosya masrafı, 400 TL ekspertiz ücreti, 200 TL ipotek ücreti ve hayat sigortası kesintisi alınıyor. TEB Taşıt Kredisi’nde ise 48 ay vadeye kadar yüzde 0.81 faiz oranı ve 500 TL dosya masrafı ile hayat sigortası kesintisi mevcut.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama