ING Bank’ın kredi transfer uygulaması...

24 Ağustos 2010
ING Bank’tan Temmuz ayında ihtiyaç kredisi kullanan her üç tüketiciden birinin, diğer bankalara olan kredi ve kredi kartı borcunu ING Bank’a transfer ederek, taksit ödemelerini hafiflettiği bildirildi.

ING Bank’tan yapılan açıklamada, ING Bank’ın “Borç Transferi” kampanyası ile Türkiye’de bir ilk olan ING Kredi Tasarruf Testi’ni www.ingbank.com.tr üzerinden tüketicilerin kullanımına sunduğu belirtildi.

Açıklamada, hesaplama yapan tüketicilerin yüzde 70’inin kredi ve kredi kartı borçlarını Bankaya transfer etmenin kendilerine avantaj sağladığını gördüğü ve testi pozitif çıkan tüketicilerin borçlarını ING Bank’a masrafsız transfer ettikleri kaydedildi.

ING Kredi Tasarruf Testi’ni 7-13 Ağustos tarihleri arasında toplam 4 bin 300 kişinin çözdüğü ifade edilen açıklamada, test sonuçlarının yüzde 70’inin pozitif, yüzde 30’unun negatif çıktığı vurgulandı. Açıklamada, ING Bank’ın borç transferi kampanyasına Eylül sonuna kadar faiz oranlarında büyük bir indirime giderek devam ettiği, masrafsız ihtiyaç kredisi ile tüketicilerin hem yeni kredi hem de borç transferi taleplerini yüzde 0,99’dan başlayan faiz oranları ve 48 aya varan vade seçenekleri ile karşılayabilecekleri belirtildi. Tüketicilerin 5 bin liraya kadar yüzde 0,99, 10 bin liraya kadar yüzde 1,04 ve 10 bin liranın üstü talepler için yüzde 1,09 faizle masrafsız ihtiyaç kredilerini 48 aya varan vade seçenekleri ile kullanabilecekleri, kampanya kapsamında ayrıca Ocak 2011 tarihine kadar taksit öteleme seçeneği bulunduğu kaydedildi. ING Bank’ın, ayrıca küçük tutarlı nakit ihtiyaçları için yüzde 0,49’dan başlayan faiz oranları ve sadece 99 lira sabit masrafla “Mini Kredi” paketini tüketicilerin tercihine sunduğu da ifade edildi.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama