Maliye'den Antalya'da 95 Bin TL'ye Konut Satışı

Maliye Bakanlığı tarafından Antalya'da atıl durumda bulunan Hazine arazisine kat karşılığı yaptırılan konutlardan Hazine'ye kalan 88 konutun ihalesine başlandı.

08 Mart 2011
Antalya Defterdarı Hidayet Mat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Akdeniz Üniversitesinin kuzeyinde kalan Hazine arazisinin kat karşılığı müteahhit firmaya verildiğini belirterek, bu araziye 216 daire yapıldığını ve bunlardan 88'inin Hazine'ye kaldığını bildirdi.

Antalya Defterdarlığınca satılacak ve bugün ihalesine başlanılan konutların 8 bloktaki muhtelif katlarda olduğunu kaydeden Mat, 2 oda 1 salon konutların 95 bin lira ile 130 bin lira arasında, 3 oda 1 salon olan konutların 125 bin lira ile 180 bin lira arasında bedellerle, açık artırma usulü yapılan ihalede satışa sunulduğunu aktardı.

Mat, bugün Antalya Defterdarlığı İhale Salonu'nda başlayan ve 4 gün sürecek ihaleler sonucunda, daireleri alan vatandaşların, satış bedelinin en az dörtte birini peşin ödedikten sonra, geriye kalan bedeli 24 ay içerisinde 8 eşit taksitle ödeyebilme imkanı tanındığını ifade etti.

Defterdarlık olarak hem devletin kazancını hem de sosyal devlet ilkesini göz önüne alarak projeler geliştirdiklerini anlatan Mat, bu tür projeler geliştirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama