Halk Bankası Kredi ve Kredi Kartı Borcunu Yapılandıracak

(SESOB) Başkanı Beşir Köksal, esnaf sicili olan esnafların Halk Bankasına olan kredi ve kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılacağını bildirdi.

03 Haziran 2011
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

(SESOB) Başkanı Beşir Köksal, esnaf sicili olan esnafların Halk Bankasına olan kredi ve kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılacağını bildirdi.

SİSOB'dan yapılan açıklamaya göre, Halk Bankası Müdürü Osman Tayfun Erol ile bir araya gelen Köksal, özellikle esnafın kredi ve kredi kartının borcunu ödeme noktasında sıkıntı yaşaması üzerine harekete geçtiklerini belirtti.

Köksal, yapılandırmanın bankadan alınan tüm kredileri kapsadığını belirterek, esnafın gerekli hassasiyeti göstermesini istedi.

Köksal, şunları kaydetti:

"Daha önce yaptığımız açıklamada Esnaf ve sanatkârlarımızın aynı bankaya hem kredi hem de kredi kartı borcu bulunması halinde her iki borç da yapılandırılabilecektir. Sadece kredi kartı borçları yapılandırma kapsamında bulunmadığını açıklamıştık. Yaptığımız görüşmeler neticesinde Halk Bankası'nın ister kredi, isterse de kredi kartı borcu bulunan tüm esnafların bu yapılandırmadan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği siciline kayıtlı olan esnaflarımız faydalanacaktır. Esnafımıza her konuda yardımcı olan banka müdürümüz sayın Osman Tayfun Erol'a ve personeline teşekkür ediyorum" dedi.

Halk Bankası Müdürü Osman Tayfun Erol ise yapılandırmanın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı oda üyelerini kapsadığını ifade ederek, başvurduğu tarih itibariyle anapara borcunun 100 bin lirasının altında olması halinde başvuru taleplerinin kabul edileceğini söyledi. Başvuruların 26 Temmuz tarihine kadar devam edeceğini belirten Erol, şunları kaydetti:

"Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği siciline kayıtlı olan ve bankamıza borcu olan esnaflarımız yapılandırdığı borçlarını aylık veya üç aylık eşit taksit halinde ödeyebilecek. Yapılandırılacak borçlardan anapara borcunun yüzde üçünü geçmemek kaydıyla peşin ödeme tahsilatı yapılacaktır. 18 aya kadar yüzde 12, 18 ayı aşan yapılandırmada için ise yüzde 15 faiz oranı uygulanacak ve 36 ay vade seçeneği sunulacak. Borçlunun teminatını oluşturan varlıklar için satış günü alınmış ise borçludan en az yüzde 10 peşin tahsilât yapılması halinde protokol yapılacaktır. Alacağımızın birden fazla ürünü kapsaması halinde yapılandırma ürün bazında ayrı ayrı yapılabilecektir. "

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama