Yeni Projeler Son Çeyrekte Umut Yarattı

04 Ekim 2010
İnşaat şirketleri yeni projelerine start verdi. Ev sahibi olmak isteyenlerin satış ofislerini doldurması ise 2010 yılının son çeyreğindeki umutları artırdı.

Eylül ayının gelmesiyle birlikte inşaat şirketleri yeni projelerine start vermeye başladı. Bir aydan daha az bir zamanda açıklanan 12 bine yakın konut arzına karşılık ev sahibi olmak isteyenlerin satış ofislerine olan ilgisi yeniden arttı.

Yeni projelerin lansmanlarının hemen ardından projelerin üçte birinin satılması emlak sektöründe yılın son çeyreği ile ilgili olumlu sinyaller verdi. Şirketler ise yaz durgunluğunun ardından gelen ilgiden oldukça memnun... Emlak sektörü yaz durgunluğunu üzerinden atmak için yeni projelere sarıldı.

Yazın mevcut stoklarını eritmeye odaklanan pek çok şirket yaz mevsiminin bitmesi, okulların açılmasıyla birlikte Eylül ayında yeni projelerinin lansmanlara çıkmaya başladı. Halkalı’dan Ayazağa’ya Sancaktepe’den Kurtköy’e, Çamlıca’dan Maltepe’ye kadar İstanbul’un çeşitli yerlerinde başlayan projelerin önemli bir bölümü büyük çaplı projelerden oluşuyor.

Yeni projelerde inşat şirketlerinin konut tipi karmasını daha da artırarak loft, penthouse gibi alternatif seçeneklere daha çok yer vermesi de dikkat çekiyor. Yeni lansmana çıkacak projelerden sonra ev sahibi olmak isteyenlerin satış ofislerine olan akını ve bir hafta gibi kısa zamanlarda yapılan rekor satışlar yılın son çeyreğinde emlak sektörünü yeniden harekete geçireceğinin sinyallerini veriyor.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama