Ziraat’in 6 aylık net kârı 1 milyar TL oldu

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Ziraat Bankası’nın net kârının yılın ilk altı ayında 1 milyar 18 milyon TL olarak gerçekleştiğini açıkladı.

19 Ağustos 2011
Bankanın toplam kredi hacmi ise 2011’in ilk yarısında 2010 yılsonuna göre yüzde 19 artarak 68 milyar TL’ye yükseldi.
Hüseyin Aydın, Ziraat Bankası’nın gelecek dönemde sürdürülebilir kârlılık ve verimliliğe odaklanacağını ifade etti. Aydın şunları söyledi:

İstanbul için ilk adım
Bir önceki yılın aynı dönemindeki 1 milyar 910 milyon TL’ye karşılık Ziraat Bankası’nın net kârının yılın ilk altı ayında 1 milyar 18 milyon TL olarak gerçekleştiğini açıklayan Aydın, bankanın toplam kredi hacminin ise 2011’in ilk yarısında 2010 yılsonuna göre yüzde 19 artarak 68 milyar TL’ye yükseldiğini bildirdi. Kredi büyümesinde bireysel kredilerdeki yüzde 25, tarım kredilerindeki yüzde 28 artış başı çekti. Mevduat yüzde 6.7 artışla 134 milyar TL’ye ulaşırken toplam aktifler yüzde 12 artışla 170 milyar TL oldu.

İstanbul’un finans ve ticaret merkezi olduğunun altını çizen Aydın, piyasada rekabetçi bir konuma sahip olmak amacıyla bankanın İstanbul’a taşınmak için ilk adımı yeni dönemde atacağını söyledi. Aydın, “İstanbul’a ilk olarak kredi yönetim ve pazarlama birimlerini taşıyacağız” dedi.

‘Daha dinamik olacak’
Temelleri 1863’te atılan ve iki yıl sonra 150. kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlanan Ziraat Bankası için yeni dönemi gençleşme ve dinamikleşme yönünde bir sıçrama tahtası olarak değerlendireceklerini vurgulayan Aydın şunları söyledi:
“Özkaynak kârlılığı en önemli gündem maddelerimizden biri olacak. İş modelimizi, müşteri odaklı bir yapıda ihtiyaçlar çerçevesinde dinamik olarak sürekli geliştireceğiz. Genel Müdürlük ve şube ağımızı verimlilik ve kuvvetler ayrılığı prensibi doğrultusunda yeniden düzenleyecek, insan kaynağımıza çağdaş bankacılığın gerektirdiği dinamizmi kazandıracağız. Bu sayede katma değer gücü her anlamda daha yüksek, müşterilerinin beklentilerine daha hızlı ve kaliteli cevap verebilen, teknolojik imkânları çok üst seviyede bir Ziraat Bankasını kuracağız.”

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama