İş Bankası’na 1,2 milyar dolar sendikasyon kredisi

Türkiye İş Bankası, Standard Chartered Bank koordinatörlüğünde 15 ülkeden 37 bankanın katılımıyla, 359 milyon ABD Doları ve 603 milyon euro olmak üzere iki dilimde 1,2 milyar ABD Doları değerinde kredi temin etti

15 Eylül 2011
Türkiye İş Bankası, Standard Chartered Bank koordinatörlüğünde 15 ülkeden 37 bankanın katılımıyla, 359 milyon ABD Doları ve 603 milyon euro olmak üzere iki dilimde 1,2 milyar ABD Doları değerinde kredi temin etti.
Bankanın 2011 içinde aldığı ikinci sendikasyon olan kredinin anlaşması 14 Eylül tarihinde Londra’da imzalandı.
Dış ticaretin finansmanında kullanılacağı açıklanan kredinin en büyük tutarla katılan bankalara ait bölümünün toplam maliyeti Libor artı yüzde 1 ve Euribor artı yüzde 1 oldu. Bir sene vadeli alınan sendikasyonun bir sene de uzatma opsiyonu bulunuyor.
İmza töreninde söz alan Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, uluslararası piyasaların durumuna rağmen yüzde 100’ü aşkın yenileme ve uygun maliyetle temin edilen kredinin kurumun uluslararası konum ve itibarını ortaya koyduğunu dile getirdi. Bali, “İş Bankası Brand Finance Global 500 Listesi’ne giren tek Türk markasıdır. Aynı zamanda Bankamızın, The Banker Dergisi’nin Dünyanın En Büyük 1000 Bankası sıralamasında ilk 100 arasında yer alan en üst basamakta bulunan Türk bankası olmasından dolayı mutluluk duyuyoruz. İş Bankası yerel ve bölgesel olarak müşterilerin en fazla tercih ettiği banka olma vizyonu, tarihi misyonunun verdiği sorumluluk bilinci ile Türkiye ve uluslararası arenada aktif konumunu devam ettirmektedir.” dedi.
Haziran 2011 itibari ile 148 milyar liralık aktif büyüklük ile Türkiye’nin en büyük özel bankası konumunu sürdüren İş Bankası, bu sendikasyon kredisi ile reel sektörde faaliyet yürüten firmaların dış ticaret işlemlerinin finansmanına destek verecek.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama