Kredi kartları ile Ramazan bayramında 2.6 milyar tl harcamışız !

Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) açıklamasına göre, Arife Günü’nden önceki haftasonu da dahil olmak üzere, Ramazan Bayramı’na denk gelen 27 Ağustos-4 Eylül 2011 tarihleri arasında, banka ve kredi kartlarıyla 2 milyar 587 milyon TL tutarında harcama gerçekleşti.Bankalararası Kart Merkezi Ramazan Bayramı ve Bayram tatili dönemine ilişkin yurt içi ve yurt dışı banka ve kredi kartı kullanım bilgilerini açıkladı. BKM’nin açıklamasına göre, Arife Günü’nden önceki haftasonu da dahil olmak üzere, Ramazan Bayramı’na denk gelen 27 Ağustos-4 Eylül 2011 tarihleri arasında, banka ve kredi kartlarıyla 2 milyar 587 milyon TL tutarında harcama gerçekleşti.

BKM’nin raporuna göre Arife Günü’ne denk gelen 29 Ağustos Pazartesi günü, banka ve kredi kartları ile ortalama 4 milyon 500 bin olan günlük işlem adedi, yüzde 45 artarak 6 milyon 500 bin adetin üzerinde işlem olarak gerçekleştirildi. Bu işlem adedi ile Arife Günü’nde tüm zamanların rekoru kırılmış oldu.

Ramazan Bayramının yaz mevsiminin son günlerine gelmesi perakende sektörünün de yüzünü güldürdü, geçen yıla oranla banka ve kredi kartı kullanımında artış yaşandı. Bayram tatilinin uzaması ile yaz tatilinin birleşmesi bu artışta önemli bir rol oynarken, kart kullanıcıları yazın son günlerinin tadını çıkardı ve son yılların en canlı bayramını yaşadı. BKM tarafından yapılan açıklamaya göre, aynı döneme ait harcamalar toplamı 2010 yılına göre yüzde 16 oranında arttı.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama