İhtiyaç Kredisi

ihtiyaç kredisi

İhtiyaç kredisi hesaplama aracımızı kullanarak anlaşmalı bankalarımızın ihtiyaç kredisi seçeneklerini listeleyebilir, KrediKazan'a özel faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Anlaşmalı bankalarımızın İhtiyaç Kredileri için aşağıdaki Kredi Tutarı ve Vade alanlarını doldurup Hesapla düğmesine tıklayın.

Kredi tutarı (TL)
Vade ( ay )
Hesapla
Anlaşmalı bankaların ihtiyaç kredisi seçenekleri
KrediKazan-Banka Logo Kış Kredisi Başvur
KrediKazan-Banka Logo Finansbank - KrediKazan'a Özel İhtiyaç Kredisi Başvur
KrediKazan-Banka Logo DenizBank’ tan KrediKazan'a Özel İhtiyaç Kredisi Başvur
KrediKazan-Banka Logo Kış Kredisi - Masrafsız Başvur

İhtiyaç kredisi nedir ?

İhtiyaç kredisi; eğitim, tadilat, tatil, evlilik, sağlık ve bunun gibi birçok sebepten nakde ihtiyaç duyduğunuzda başvuracağınız kredi türüdür.

İhtiyaç kredisinin ismi bankadan bankaya Bireysel Destek Kredisi, Bireysel İhtiyaç Kredisi veya Tüketici Kredisi olarak da farklılık gösterebilir.

Kredi Hesaplama aracımızı kullanarak en ucuz ve en uygun ihtiyaç kredisi seçeneğini tespit edip hemen başvuru yapabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi ararken nelere dikkate etmeliyiz ?

  • Kredi ararken sadece faiz oranına ve aylık taksitlerimize bakmak bizi yanıltır. Banka komisyonlarını, dosya ve diğer masrafları da hesaba katmamız gerekir. Önemli olan tüm taksitler ve masraflarını da hesapladıktan sonra toplam ödeme tutarına göre değerlendirme yapmaktır. Sitemizin “Kredi Hesaplama” aracında bulunan “Toplam Ödeme” kolonu size bu konuda fayda sağlayacaktır.
  • Yeni alacağınız kredi taksitlerine ilave olarak ödemeye devam ettiğiniz kredi ve kredi kartı taksitlerinin toplamı, gelirinizin yüzde otuzunu geçmemelidir.
  • Bazı durumlarda ihtiyaç kredisi kullanmak konut kredisi veya taşıt kredisine göre daha avantajlı olabilir. Bankalar aradığımız evin maksimum %75’ine kadar kredi kullandırırlar ve evin üzerine ipotek koyarlar. Aynı şekilde taşıt kredisinde de alacağımız arabanın üzerine rehin konulur. İpotek ve rehin demek ilave masraf demek olduğu için bazı durumlarda ihtiyaç kredisi daha avantajlı olabilir. Yine aynı şekilde doğru krediyi bulmak için sitemizin “Kredi Hesaplama” aracından faydalanabilirsiniz.
  • Kredi ödemelerinizi zamanında yapabileceğiniz kredi başvurusunda bulunmak son derece önemlidir. Nasıl olsa öderim demeden, düşünüp, taşınıp öyle kredi başvurusu yapılmalıdır. Unutmayın, gecikmiş ödemeler kredi sicilimizi olumsuz yönde etkiler ve 5 sene boyunca KKB (Kredi Kayıt Bürosu) kayıtlarından silinmez.

Bankaların ihtiyaç kredilerini neden karşılaştırmalıyım?

İhtiyaç kredisi karşılaştırma işlemi size en uygun kredi fırsatını sunan bankayı belirlemeniz için kesinlikle yapmanız gereken bir işlemdir. İhtiyaç kredisi karşılaştırma için sitemizin ana sayfası üzerinde bulunan kredi hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Kredi hesaplama aracı ile farklı bankalar ve vade seçenekleri için kredi hesaplamalarında bulunabilirsiniz. Ancak ihtiyaç kredisi karşılaştırma işlemini yaparken mutlaka bankaların kredi masraflarını da hesaplamalarınıza dahil etmeyi unutmayınız. Çünkü bazı bankalar kendilerine müşteri çekebilmek için kredi faiz oranlarını reklam kampanyaları ile son derece düşük gösterirken kredi kullanım anında son derece yüksek kredi masrafları talep ederek toplamda sizden daha yüksek meblağlar tahsil edebilir. Bu nedenle ihtiyaç kredisi karşılaştırma işleminde en sağlıklı sonucu bulabilmek için bankaların gizli masrafları da hesaba dahil edilmelidir. İhtiyaç kredisi karşılaştırma işleminden en sağlıklı sonuç böyle alınır. İhtiyaç kredisi hesaplama işleminde en önemli veri sizin kullanmış olduğunuz kredi tutarını geri ödeyeceğiniz vadedir. Kredi ödeme vadesi yükseldikçe uygulanan ihtiyaç kredisi faiz oranı da yükselmektedir.

KrediKazan - Kredi veren bankalar

KrediKazan'a özel faiz oranı ne demek ?

Kredi ihtiyaç sahibinin kredi başvurusunu banka şubesinden yapması bankalara ek maliyetler çıkarıyor, tüketicinin ise çok zamanını alıyor. Bankalar maliyetlerini düşürmek, tüketiciler ise hem zamandan hem de paradan kazanmak için internetten kredi başvurusu olanağını kullanıyor. Bankalar internetten başvurular için özel faiz oranları sunmanın, tüketici ise aynı anda tüm bankaları karşılaştırabilmenin avantajlarını yaşıyor.

İnternetten kredi başvurusu yapan tüketicinin gözdesi KrediKazan hem tüketici hem de bankalar için verimlilik, zamandan ve paradan kazanç sağlıyor. Kredi ihtiyaç sahipleri bankaların sunduğu özel faiz oranlarıyla başvuru yapmak için KrediKazan’dan ücretsiz yararlanıyor.