Konut Kredisi

konut kredisi

Konut kredisi hesaplama aracımızı kullanarak anlaşmalı bankalarımızın konut kredisi seçeneklerini listeleyebilir, KrediKazan'a özel faiz oranlarıyla başvuru yapabilirsiniz.

Anlaşmalı bankalarımızın Konut Kredileri için aşağıdaki Kredi Tutarı ve Vade alanlarını doldurup Hesapla düğmesine tıklayın.

Kredi tutarı (TL)
Vade ( ay )
Hesapla
Anlaşmalı bankaların konut kredisi seçenekleri
KrediKazan-Banka Logo Garanti - Peşin Faizli Kiracıya Mortgage Başvur
KrediKazan-Banka Logo DenizBank - KrediKazan'a Özel Mortgage Başvur
KrediKazan-Banka Logo Garanti - Sabit faizli mortgage Başvur

Konut kredisi nedir ?

Konut kredisi, konutun teminat altına alınması şartıyla verilen bir tüketici kredisidir. KrediKazan aracılığıyla 30 yıla varan vadeyle konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Banka konut kredileri son yıllarda düşen faiz oranları ile beraber ev sahibi olmak isteyen pek çok kişinin tercih ettiği bir yöntem haline gelmiştir. Bankadan konut kredisi alma şartları çok esnek olup sadece 18 yaşını doldurmuş olmak ve düzenli belgelenebilir gelire sahip olmak yeterli bulunmaktadır.

Banka konut kredisi faiz oranları bankaların yönetimleri tarafından belirlenmekte olup bu nedenle farklılıklar göstermektedir. Banka konut kredisi bu nedenle çok iyi araştırılmalı ve birden fazla bankadan kredi teklifi alındıktan sonra başvuruda bulunulmalıdır. Konut kredileri uzun vadeli krediler oldukları için kredi faiz oranında yaşanacak olan birkaç puanlık fark bile toplamda sizin cebinizden büyük meblağların çıkmasına neden olacaktır. Banka konut kredileri faiz oranları yanı sıra mutlaka bankaların gizli masrafları da hesaplamalara dahil edilmelidir. Kredi hesaplama aracımızdan faydalanarak toplam ödeme tutarına göre anlaşmalı bankaların konut kredilerini karşılaştırabilirsiniz.

Konut Kredisine Ev Kredisi veya Mortgage'da denir

Değişken ve sabit faizli olmak üzere 2 farklı konut kredisi seçeneği mevcuttur.

Değişken faizli kredinin özellikleri nelerdir?

Kredi vadeniz boyunca faiz oranlarının bugünkünden daha fazla düşeceğine inanıyorsanız değişken faizli kredi size uygundur. Değişken faizde en önemli özellik azami oranın başlangıçta sözleşmede belirlenecek olmasıdır. Bankanız size mevcut ve azami oran üzerinden hazırlanmış 2 adet ödeme planı verecektir. Faiz oranları düştüğünde taksitleriniz düşecek, faiz oranlarının yükselmesi durumunda ise taksit tutarları en fazla sözleşmede belirlenen azami orana kadar yükselebilecektir.

Konutun en fazla ne kadarı için kredi kullanabilirim?

Kullanabileceğiniz kredi tutarı bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Konut kredisi hesaplama aracımızı kullarak ihtiyacınıza uygun krediyi belirleyebilir ve anında başvuru yapabilirsiniz.

Erken Ödeme Cezası (Ücreti) nedir ?

Erken ödeme cezası 06/03/2007 tarihinden sonra kullandırılan sabit faizli krediler için geçerli olacaktır.

Sabit faizli kredilerde yapılacak erken (kısmi ödeme veya kredinin tümünün kapatılması) ödemelerde, mevzuata uygun olarak erken ödenen tutarın % 2’si oranında erken ödeme cezası alınacaktır.

Refinansman nedir?

Refinansman, kullanılmış bir konut kredisinin daha avantajlı faiz oranlarına sahip başka bir banka kredisi kullanılarak kapatılmasıdır. Refinansman sayesinde tüketici başka bir bankadan düşük oranlardan kullandığı kredi ile önceki kredisini kapatmış ve yeni kredi kullanmış olduğu bankaya daha düşük orandan borçlanmış olur. Eğer kullandığınız krediyi yine kendi bankanızın daha avantajlı oranlarıyla kapatıyorsanız yapılan işlem aynı olmakla birlikte, bu kez “yeniden yapılandırma” adı altında kullanılmaktadır.

Kredi veren bankalar

KrediKazan'a özel faiz oranı ne demek ?

Kredi ihtiyaç sahibinin kredi başvurusunu banka şubesinden yapması bankalara ek maliyetler çıkarıyor, tüketicinin ise çok zamanını alıyor. Bankalar maliyetlerini düşürmek, tüketiciler ise hem zamandan hem de paradan kazanmak için internetten kredi başvurusu olanağını kullanıyor. Bankalar internetten başvurular için özel faiz oranları sunmanın, tüketici ise aynı anda tüm bankaları karşılaştırabilmenin avantajlarını yaşıyor.

İnternetten kredi başvurusu yapan tüketicinin gözdesi KrediKazan hem tüketici hem de bankalar için verimlilik, zamandan ve paradan kazanç sağlıyor. Kredi ihtiyaç sahipleri bankaların sunduğu özel faiz oranlarıyla başvuru yapmak için KrediKazan’dan ücretsiz yararlanıyor.