Altın hesabı avantajlı mı?

Son dönemde altın cazibesini giderek artırmaya devam ederken bankalar da yastık altı olarak tabir edilen altın yatırımlarına ekonomiye kazandırmak için çeşitli kampanyalar düzenliyorlar.

03 Temmuz 2012
Altın hesabı avantajlı mı?

Son dönemde altın cazibesini giderek artırmaya devam ederken bankalar da yastık altı olarak tabir edilen altın yatırımlarına ekonomiye kazandırmak için çeşitli kampanyalar düzenliyorlar.

Banka altın günleri düzenlenerek yastık altı altınlar değerinden alınıyor ve 24 ayar altın gramı değerinden hesaplanarak banka hesaplarında koruma altına alınıyor. Peki bankaların sunmuş olduğu altın hesabı avantajlı mı? Bankaların sunmuş olduğu altın hesabı pek çok yönden avantajlı. En önemlisi banka size altını güvence altına aldığının garantisini veriyor. Yani altınınızın çalınması gibi bir durum kesinlikle söz konusu olmuyor. Aynı şekilde aldığınız altının düşük ayarlı olması, sahte olması yada gramının düşük olması gibi riskler de kesinlikle bulunmuyor. Altını evde saklamak her geçen gün daha büyük bir risk haline gelirken altınınızı banka kasasına koyarak bir dünya kira vermektense altın hesabı açtırmak çok daha mantıklı bir iş gibi görünüyor. Ayrıca altın hesabı açtırdığı bankanın internet şubesini de kullanan kişiler anlık düşüş ve yükselişlerde online olarak altın alıp satma imkanlarına sahip oldukları için altın yatırımlarından daha fazla kazanma imkanına da sahip bulunuyorlar.

Bunlar da ilginizi çekebilir
İng Bank Altın Hesabı

İng Bank altın hesabı sayesinde artık hem altına yatırım yapabilecek hem de altınınızın çalınma korkusunu yaşamayacaksınız. Peki altın hesabı nedir ve altın hesabı nasıl açılır? Altın hesabı bankaların müşterilerine sundukları ve genelde gram altın alış – satış imkanının sunulduğu özel bir yatırım hesabıdır.

10 Temmuz 2013
Finansbank Altın Hesabı

Altın fiyatlarının hızlı bir şekilde düşmesi ile beraber altına yönelik alımlar artmayı sürdürürken bankalarda altın hesapları ile ilgili çalışmalarını hızlandırıyorlar. Özelliklede Finansbank altın hesabı ile ilgili yaptığı kampanyalar ile büyük dikkat çekiyor. 

8 Temmuz 2013
Denizbank altın hesabı nasıl açılır?

Denizbank yatırım hesabı kategorisinde yer alan altın hesabı son dönemin en gözde yatırım araçları arasında yer alan altına yatırım yapmak isteyen kişilere yönelik olarak geliştirilen özel bir hesaptır. Denizbank altın hesabı ile 24 ayar altın için 1 gram ve katları şeklinde yatırım yapmanıza olanak sağlanmaktadır. Peki Denizbank altın hesabı nasıl açılır?

2 Temmuz 2013
Maaş hesabına bloke

Yeni çıkarılan kanunlar ile beraber artık pek çok kişinin maaşı elden ödenmiyor ve işverenler tarafından çalışan adına açılan hesaba aktarılıyor. Maaş hesabı adı verilen bu hesaplar üzerinden ne yazık ki icra gerçekleşebiliyor. Ödenmeyen borcu bulunan kişilerin maaş hesabına bloke koyduran alacaklılar kanuni haklarını kullanarak maaşınızın belirli bir kısmından alacaklarını tahsil edebiliyorlar.

30 Kasım 2012
Avans hesap nedir?

Bankaların bir çoğunda kullanıma sunulan hesap türlerinden biri de avans hesap türüdür. Peki avans hesap nedir? Avans hesabınıza tanımlanan limit dahilinde hesabınızda nakit para olmasa bile para çekmenize ve ödeme gerçekleştirmenize olanak sağlayan ek hesaptır.

19 Kasım 2012
Akbank hızlı para

Akbank hızlı para ile nakit ihtiyaçlarınız için kredi formaliteleri ile uğraşmadan hemen karşılayabilirsiniz. Akbank hızlı para faiz oranları son derece makul seviyelerde tutulurken hızlı para başvurusu için sadece Akbank ATM’lerine ya da şubelerine başvuruda bulunmanız yeterlidir.

14 Kasım 2012

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama