Borcumu nasıl öderim?

Bankalara olan borç için borcumu ödemek istiyorum derseniz yapabileceğiniz ilk işlem borç kapama kredisi kullanmaktır. Borç ödeme kredisi diğer ihtiyaç kredisi paketlerinden farklı bir kredi türüdür.

05 Temmuz 2012
Borcumu nasıl öderim?

Bankalara olan borç için borcumu ödemek istiyorum derseniz yapabileceğiniz ilk işlem borç kapama kredisi kullanmaktır. Borç ödeme kredisi diğer ihtiyaç kredisi paketlerinden farklı bir kredi türüdür.

Bu kredi türünde banka kredi başvurunuzu kabul etmesi halinde size elden ödeme yapmaz. Bunun yerine borcumu ödeyemiyorum dediğiniz ödemeleri sizin yerinize yapar ve toplam yapmış olduğu ödeme tutarının üzerine faiz farkı ekleyerek taksitlendirir. Böylelikle vadesi gelmiş olan borcunuzu kapatmış ve taksitlendirmiş olursunuz. Bu işleme borç taksitlendirme işlemi de denilmektedir. Daha önce kullanmış olduğuz ihtiyaç kredisi içinde bu yöntemi kullanabilirsiniz. Örneğin 2 yıl vadeli kullandığınız kredinizi 5 yıl vadeli olarak yeniden yapılandırabilir ve bu sayede kredi taksit tutarınızı düşürerek ödeme kolaylığı yaşayabilirsiniz. Artık pek çok işlem için borcu yoktur yazısı istendiği için borçlarınızı düzenli olarak ödemeniz sizin lehinize olacaktır. Borcun nakli bazı durumlarda büyük avantajlar sağlarken yine de bir kere daha faiz yükü bineceği için çok gerekmedikçe tercih edilmemeli ve banka kredileri zorunlu hallerde kullanılmalıdır.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Taşıt kredisi borcu sorgulama

Taşıt kredisi kullanılarak satın alınan aracın ruhsatına banka tarafından rehin ibaresi işlenmektedir. Bu aracın satışı halinde aracın yeni sahibine bankanın araç üzerinde hak sahibi olduğunu anlaması için hem bir mesaj niteliğinde hem de kredi çeken kişinin ödemelerini düzenli olarak gerçekleştirmemesi halinde bankanın aracı satma hakkını kullanmasını sağlaması açısından garanti olarak görülmektedir. 

5 Mayıs 2013
İhtiyaç kredisi borç transferi

İhtiyaç kredisi borç transferi pek çok kişinin gerçekleştirdiği önemli bir kredi işlemidir. Kredi borç transferi borçlarını ödeyemeyen kişilerin yanı sıra ayrıca daha düşük faiz oranlarından yararlanmak isteyen kişilerinde sıklıkla tercih ettiği bir yöntem olarak öne çıkmaktadır.

13 Aralık 2012
Konut kredisinin başka bankaya devri

Konut kredisinin başka bankaya devri bir çok sebepten dolayı gerçekleşebilmektedir. Bunlardan ilki başka bir bankanın daha düşük konut kredisi faiz oranları sunmasıdır. Ancak bu konuda gerekli hesaplamalar dikkatli bir şekilde yapılmalı ve konut kredisi taşıma esnasında ödenecek masrafın toplamda düşülecek faiz miktarını karşılayıp karşılamadığı belirlenmelidir.

26 Kasım 2012
Borç kapatma kredisi veren bankalar

Borç kapatma kredisi bankalar tarafından sunulan ihtiyaç kredisi paketleri arasında yer almaktadır. Özellikle de farklı bankalardan kredi çeken ve kredilerini ödemekte zorlanan kişiler borç kapama kredisi kullanmayı tercih etmektedirler.

21 Kasım 2012
Kredi transferi nedir?

Kredi transferi borcun bulunduğu bankadan başka bir bankaya taşınmasını ifade etmektedir. Bankalar arasında gerçekleştirilen kredi transferleri genelde iki banka arasında bulunan faiz oranı farklarından kaynaklanmaktadır. Başka bir banka da kendisine daha düşük faiz oranı sunulması halinde tüketici düşük faiz oranı sunan bankaya başvuruda bulunarak kredisinin bu bankaya taşınmasını talep edebiliri.

20 Ekim 2012
Halkbank borç transferi

Halkbank borç transferi başka bankalarda olan borçlarınızı Halk Bankası’nın size sunmuş olduğu avantajlı faiz oranları ile yeniden yapılandırabileceğiniz bir kredi hizmetidir.

28 Ağustos 2012

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama