Kredi Kartı Borcundan Kurtulmak

Günümüzde kredi kartı olmayan kaç kişi vardır acaba? Peki, kredi kartı borcu olmayan? İşte size kredi kartı borçlarınızdan kurtulmak için birkaç tüyo…

28 Ağustos 2011

1. Nakit Para Kullanın!

Gelir ve giderlerinizi kaçırmadan hesap yapabilmeniz için, harcamalarınızı planlı ve nakit ödeyerek yapmalısınız. İhtiyaçlarınızı listeleyip, gider hesaplamanızı yapın. Alışverişlerinizde nakit para veya banka kartı kullanmanız harcamalarınızın takibini yapabilmeniz için önemlidir. Bu sayede harcadığınız miktarı görüp ne kadar daha harcayabileceğinizi kontrol edebilirsiniz.

2. Kullanmadığınız Kartları İptal Edin!

Çok zorunlu durumlar haricinde kredi kartı kullanmanız gerektiğine göre; ne kadar az kredi kartınız olursa sizin için avantaj olacaktır. Bunun için kullanmadığınız kredi kartlarını kapattırın. Hem bu sayede kart kullanım ve üyelik ücretlerinden de kurtulmuş olursunuz.

3.Toplam Borcunuzu Hesaplayın ve Bir Ödeme Planı Oluşturun!

Öncelikle kredi kartı borçlarınızı en yüksek miktardan, en düşük olana doğru sıralı bir şekilde listeleyin. Ardından asgari düzeyde tuttuğunuz zaruri harcamalarınızı hesaplayarak elinizde ne kadar para kaldığına bakın. Ardından yapmış olduğunuz borç listesinin en üstünden başlayarak listenizdeki kredi borçlarınızın aylık asgari ödemelerini kapatmaya başlayın.

Kredi Kartlarınızın ekstrelerinde belirtilen asgari tutarın son ödeme tarihine kadar ödenmesi işin en önemli kısmıdır. Aksi takdirde; bankanın uygulayacağı faizi ve dolayısıyla toplam borcunuzu artıracağından, zararlı çıkmak istemiyorsanız ödemelerinize oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir.


4. Ödemelerinizi Taksitlendirin!

Taksitlendirme yapılan borcun; aylık tutarının günlük ortalaması esas alındığından, aylık borcunuzu 15 gün arayla ödediğiniz takdirde kalan miktarı azaltmış olursunuz. Bu sayede bankanın size uygulayacağı faiz tutarını az da olsa eksiltmiş olursunuz.

Yukarıdaki önerilerle kapatılmayacak büyüklükteki bir kredi borcu altında iseniz;

Borçlarınızı transfer edin!

Tüm koşullarını dikkatlice değerlendirdiğiniz başka bir bankanın kartına borçlarınızı transfer edebilirsiniz. Ancak unutmamanız gerekenler;
- Transfer edeceğiniz borcunuz için, bankaya bir transfer ücreti ödemelisiniz.
- Banka transfer ettiğiniz kart borcunuz için taksitlendirme yapsa dahi size faiz uygulayacaktır.
Eğer bunlara değecekse borcunuzu transfer edin.

Bankaların Tüketici Kredilerinden Kullanın!

Başka bankalardan, aylık gelirinize uygun olarak ödeme seçeneklerinde bir tüketici kredisi alarak, kart borcunuzu kapatabilirsiniz. Tüketici kredisi ile kart borcunuz büyümeden kapattığınız gibi toplam miktarı taksitler halinde ödeme fırsatını elde etmiş olursunuz.

Borç miktarınıza, aldığınız kredinin de faizinin ilave olacağını unutmayınız!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası ev kredisi

Garanti Bankası ev kredisi alanında ülkemizde en profesyonel hizmet sunan bankalardan biridir. Garanti Mortgage sistemi üzerinden kredi işlemlerini yöneten Garanti Bankası her biri alanında uzman müşteri temsilcileri ile ihtiyaçlarınıza yönelik kredi paketinizi belirlemenize yardımcı olmaktadır.

16 Temmuz 2013
Garanti Bankası dosya masrafı

Garanti Bankası dosya masrafı kullandırılan kredi paketlerinde tahsil edilmekte olan masraflar arasında yer almaktadır. Ancak Garanti Bankası düzenlemiş olduğu dönemsel kampanyalar ile dosya masrafsız kredi kullanımına imkan sağlamaktadır.

16 Temmuz 2013
Taşıt kredisi hesaplama Akbank

Akbank taşıt kredisi kampanyaları ile araç kredisi kullanmak isteyen kişilere farklı seçenekler sunarken ülkemizde en fazla araç kredisi kullandıran bankalar arasında üst sıralarda yer almaktadır. Akbank taşıt kredilerinde anlaşmalı birçok marka ile daha da avantajlı koşullar ile araç kredisi kullanım imkanı sunmaktadır. 

14 Mayıs 2013
Taşıt kredisi hesaplama

Taşıt kredisi hesaplama işlemleri kredi kullanmak isteyen kişilerin önceden aylık taksit tutarlarını öğrenerek kredi başvurularını şekillendirmelerine yardımcı olmanın yanı sıra ayrıca kredi karşılaştırma işlemleri içinde kullanılmaktadır. Taşıt kredisi hesaplaması gerçekleştirmeden yapacağınız kredi başvurularında daha yüksek faiz oranları ile kredi kullanarak zarara girme riskiniz yükselmektedir. 

13 Mayıs 2013
Taşıt kredisi güncel faiz oranları

Taşıt kredisi faiz oranları bankalar tarafından sürekli olarak değiştirilmektedir. Gerek düzenlenen kampanyalar gerekse de bankaların rakipleri ile olan rekabetleri nedeni ile taşıt kredisi faiz oranları günlük olarak takip edilmelidir. Taşıt kredisi güncel faiz oranları için www.kredikazan.com sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. 

10 Mayıs 2013
Taşıt kredisi erken ödeme

Taşıt kredisi erken ödeme konusunda pek çok kişi yanlış bilgilere sahiptir. Erken kapama konusunda ceza uygulanan tek kredi tipi konut kredisidir. Konut kredisi erken kapama cezası dışında herhangi bir kredi için ceza uygulanması söz konusu değildir. 

8 Mayıs 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama